Laminam przejmuje Best Surface i wzmacnia swoje siły w Hiszpanii

Marka Laminam - włoski producent spieków kwarcowych, powiększyła swoje udziały w europejskim rynku wykończeniowych powierzchni wielkoformatowych.

Autor: housemarket.pl 25 lutego 2022 14:26

Laminam wykupił w całości hiszpańskiej firmy Best Surface, która znana jest z produkcji i sprzedaży wielkoformatowych płyt pod marką Idylium. Przejęcie to jest kolejnym krokiem
na drodze ku międzynarodowej ekspansji firmy Laminam. Należy zaznaczyć, że nowy nabytek, to pierwszy Hiszpański obiekt w rękach Laminam (obok dwóch włoskich i jednej rosyjskiej lokalizacji).

Hiszpański zakład produkcyjny wyposażony jest w zaawansowaną technologię SUPERA®, która umożliwia produkcję wyjątkowo funkcjonalnych i atrakcyjnych wizualnie spieków kwarcowych, dekorowanych nie tylko powierzchni, lecz również w przekroju materiału.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Cieszymy się, że możemy powitać Best Surface i jej pracowników na naszym pokładzie. Bez wątpienia będą oni stanowić znaczący wkład w przyszły rozwój Grupy Laminam, biorąc pod uwagę szybko rozszerzający się rynek i chęć zdobywania w nim kolejnych udziałów - mówi Alberto Selmi, dyrektor generalny marki Laminam.

Przejęcie Best Surface stanowi uzupełnienie kilku inwestycji Laminam, o łącznej wartości ponad 50 mln euro, które skutkują podwojeniem możliwości produkcyjnych grupy. To kolejny krok w procesie rozwoju marki na arenie międzynarodowej.

Za dystrybucję produktów Laminam na terenie Polski odpowiada marka Interstone.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych