Liczba lokalizacji Airbnb spadła w Amsterdamie o 75 proc. po wprowadzeniu rejestracji

W Amsterdamie liczba mieszkań oferowanych do wynajmu krótkoterminowego w ramach platformy Airbnb spadła aż o trzy czwarte po tym jak władze wprowadziły obowiązkową rejestrację.

Autor: Pap 18 października 2021 20:23

Airbnb to internetowa platforma wynajmu i rezerwacji miejsc noclegowych należących do osób prywatnych, hoteli i inwestorów. Oferuje ponad 3 mln prywatnych kwater w 192 krajach i 33 tys. miast.

Władze Amsterdamu wprowadziły od kwietnia obowiązkową rejestrację wszystkich lokalizacji proponujących wynajem krótkoterminowy. Termin dokonania wpisu minął 1 października, a za brak zgłoszenia właścicielowi mieszkania grozi grzywna.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z informacji dziennika "De Volkskrant" wynika, że w okresie od 28 marca do 4 października liczba lokalizacji platformy spadła w Amsterdamie z 16 648 do 2924. Wcześniej wprowadzony został limit wynajmu do maksymalnie 30 dni w roku i przyjmowania czterech osób w jednym miejscu. Władze stolicy Holandii mają nadzieję, że dzięki temu zmniejszy się uciążliwość dla mieszkańców.

Airbnb potwierdza, że wszystkie lokalizacje, które nie posiadały numeru rejestracyjnego po 1 października, zostały usunięte z platformy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych