Lista pomysłów na odbudowę Ukrainy

PGE chce pomóc przywracać dostawy prądu, KGHM odbudowywać huty, a banki zaproponują finansowanie. Tak rysuje się oferta państwowych firm na powojenny czas Ukrainy - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Autor: Pap 13 maja 2022 09:39

Jak zwraca uwagę gazeta, na początku maja Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, zapowiedział przygotowanie zbiorczej oferty państwowych firm w związku z przyszłą odbudową Ukrainy.

Według dziennika do wspierania ukraińskiej energetyki gotowa jest PGE, największa polska firma energetyczna. "Podkreśla, że jest właścicielem największej sieci dystrybucji w kraju, więc ma doświadczenie i kompetencje w ich budowie i obsłudze" - zauważa "PB".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Chęci zgłasza też KGHM, jeden z największych światowych producentów miedzi, który ma w grupie kopalnie, huty, a także firmy inżyniersko-budowlane - zauważa gazeta. "Jest możliwość współpracy m.in. w zakresie odnowy zdolności produkcyjnych tamtejszych zakładów górniczych czy dostaw stali oraz wyrobów hutniczych" - wskazuje, cytowany przez dziennik, KGHM.

"Zaangażowanie w przyszłą odbudowę Ukrainy rozważa też Polski Holding Obronny (dawny Bumar), ale szczegółów nie podaje, bo - jak podkreśla - oferta spółek skarbu państwa jest dopiero w przygotowaniu" - pisze gazeta.

Dodaje, że branża finansowa też ma wizję pomocy w odbudowie Ukrainy. "Bank Pekao pyta siostrzane firmy państwowe o ich plany dotyczące potencjalnych inwestycji w powojenną odbudowę Ukrainy" - podkreśla "Puls Biznesu".

Wskazuje, że podobne deklaracje płyną z banku PKO BP, który działa na Ukrainie poprzez zależny Kredobank i jest gotów wspierać odbudowę poprzez finansowanie inwestycji i ich rozliczenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych