Łódź: 200 tys. zł na projekty wspierające mieszkańców w czasie pandemiiPAP - 21 października 2020 13:22


Ponad 30 projektów wspierających mieszkańców Łodzi w czasach pandemii koronawirusa zostanie zrealizowanych przez organizacje pozarządowe. Na ten cel w zorganizowanym przez Urząd Miasta Łodzi konkursie trafi do nich w postaci mikrograntów 200 tys. złotych.

Jak poinformował w środę łódzki magistrat, w ramach konkursu wybrano 33 projekty. Każda z organizacji mogła złożyć tylko jeden wniosek i na jego realizację zyskać do 7 tys. złotych.

Wskazano, że zaproponowane przez organizacje zadania są bardzo różne - od wsparcia psychologicznego osób pozostających na kwarantannie, czy w ogóle osób dotkniętych skutkami pandemii, przez realizację zajęć online z samoobrony, aż po zakup komputerów, które mają pomóc dzieciom i młodzieży wykluczonej, uczyć się przez internet.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Prezes będącego beneficjentem konkursu Łódzkiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci zwróciła uwagę, że sytuacja związana z epidemią negatywnie wpłynęła na funkcjonowanie najmłodszych. Aleksandra Podlasin-Kubus wyjaśniła, że izolacja miała ogromny wpływ na ich stan emocjonalny.

"Nasi wychowawcy od początku wspierali dzieci, ale część z nich nie posiadała komputerów i nie potrafiła się nimi posługiwać. Dlatego dotację przeznaczymy na zakup dodatkowych komputerów, by nasi wychowawcy mogli prowadzić zajęcia" - zapewniła.

Przedstawiciele magistratu podkreślili, że wiele projektów dotyczy wsparcia psychologicznego w najróżniejszej formie i kierowanego do różnych grup społecznych. Dyrektor Biura Aktywności Miejskiej Katarzyna Dyzio wskazała, że wśród przedsięwzięć są dedykowane nauczycielom, a także służbom, które są najbardziej zaangażowane w walkę z COVID-19, czy dla osób, które przebywają na kwarantannie.

"To bardzo istotne dla wielu mieszkańców, którzy z obecną sytuacją nie mogą sobie poradzić, bo lęk paraliżuje ich działanie i myślenie" - zaznaczyła Dyzio.