Łódź: 250 wniosków do budżetu obywatelskiego

Psi park na Radogoszczu, rozbudowa parku linowego w Parku nad Sokołówką czy roślinna ściana z łódzkim neonem - to projekty, które znalazły się wśród 250 wniosków do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Łodzi. Składanie wniosków zakończy się o północy w poniedziałek.

Autor: Pap 19 maja 2022 08:21

Łódzki magistrat poinformował w środę, że mieszkańcy złożyli do tej pory około 250 wniosków do BO. Większość propozycji dotyczy zieleni i udoskonalania miejsc rekreacji w mieście.

"Mieszkańcy potrafią nas zaskakiwać swoimi pomysłami. Wpłynęło bardzo dużo ciekawych, nietypowych projektów, ale przed nami ostatnie dni, a zazwyczaj większość wniosków jest zgłaszanych właśnie w ostatnim momencie" - podkreśliła dyrektorka Biura Aktywności Miejskiej w Urzędzie Miasta Łodzi Katarzyna Dyzio.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem urzędników, fantazja łodzian zgłaszających propozycje do BO, nie zna granic. Przykładem jest wniosek, aby na sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych obok rzeźby jednorożca na al. Mickiewicza zamiast postaci człowieka, pojawił się właśnie jednorogi baśniowy stwór.

Tegoroczny BO to jednak przede wszystkim wnioski dotyczące poprawy jakości życia i odpoczynku w mieście. Wiele z nich stanowi kontynuację projektów zrealizowanych w latach ubiegłych; tak jest np. w Parku Podolskim, Parku na Zdrowiu, na terenie Lunaparku, czy w Pasażu Abramowskiego.

Formularz BO dostępny jest na stronie www.lodz.pl/bo. Aby poprawnie napisać wniosek, trzeba wskazać miejsce realizacji projektu, a także szacunkowy kosztorys. Projekt powinien obejmować miejski teren. Zarówno mapa własności terenu z uwzględnieniem miejskich obszarów, jak i przykładowe kosztorysy, dostępne są na stronie Budżetu Obywatelskiego w internecie. Pomocy w pisaniu wniosków udzielają także pracownicy Biura Aktywności Miejskiej. Można dzwonić do nich pod numer telefonu (42) 638 58 98 lub przyjść na piknik BO 19, który odbędzie się w czwartek w godz. 16-19 w parku Baden-Powella.

Z kolei ostatnia szansa na wspólne napisanie wniosku do BO będzie w sobotę. W godz. 10-14 w Fabryce Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 czekać będą pracownicy Biura, którzy chętnie w tym pomogą. Wniosek będzie można złożyć przez internet do północy 23 maja.

W dziesiątej edycji łódzkiego BO jest do podziału 26,2 mln zł, z czego 5,5 to kwota na wnioski ponadosiedlowe, a pozostałe 20,7 - na osiedlowe. Propozycje złożone przez mieszkańców będą analizowane pod względem formalnym, a potem dopuszczone do głosowania, które zaplanowano w dniach 7-31 października. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych