Łódź przyjęła Gminny Program Rewitalizacji

Łódzcy radni przyjęli Gminny Program Rewitalizacji 2026+. To pierwsze polskie miasto, które będzie dysponowało obszernym i kompleksowym dokumentem, zawierającym taką skalę przedsięwzięć rewitalizacyjnych.

Autor: HouseMarket.pl 29 września 2016 10:12

Gminny Program Rewitalizacji ma ruszyć w przyszłym roku. Zgodnie z ustawą o rewitalizacji, będzie trzeba go aktualizować co najmniej raz na trzy lata.

Obejmie nie tylko remonty i modernizacje budynków, ulic, placów, doprowadzi do ożywienia martwych dziś przestrzeni, ale przede wszystkim ma na celu aktywizację i pomoc mieszkańcom, obudzenie w nich poczucia wspólnoty i współodpowiedzialności za własne miasto.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Misją programu jest w końcu wyzwolenie potencjału centrum Łodzi i jego mieszkańców. Proces rewitalizacji obejmie 6,08 proc. całkowitej powierzchni Łodzi, który zamieszkuje 22,83 proc. populacji mieszkańców miasta (152.292 osób).

Dokument został opracowany przez Biuro ds. Rewitalizacji Urzędu Miasta Łodzi przy współpracy z Ministerstwem Rozwoju. Zawiera także wnioski po przeprowadzonych w czerwcu br. konsultacjach społecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych