Łódź: w zrewitalizowanej kamienicy otwarto placówkę dla niepełnosprawnych

Dwadzieścia osób z niepełnosprawnością intelektualną, pozostających pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi, będzie korzystać z nowej siedziby domu dziennego pobytu, który przeniósł się do zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 142.

Autor: Pap 06 kwietnia 2022 11:12

W nowej lokalizacji podopieczni i personel Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych, który przeniesiono z pomieszczeń przy ul. Piotrkowskiej 121, ma do dyspozycji niemal całe I piętro, czyli prawie 330 mkw. Wszystkie pokoje zostały dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, również poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zadbano także o specjalistyczny sprzęt: rower rehabilitacyjny, fotele masujące, tablicę do ćwiczeń manualnych, podnośnik transportowy, pionizator, wózki inwalidzkie, balkoniki, maty i piłki rehabilitacyjne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Głównym założeniem domu dziennego pobytu przy ul. Piotrkowskiej jest rewalidacja osób z niepełnosprawnościami, czyli przywrócenie sprawności w stopniu, który pozwoli na optymalne ich funkcjonowanie. Codzienna praca opiekuńczo-wychowawcza naszych pracowników polega na kształtowaniu i usprawnianiu zarówno samoobsługi, jak i samodzielności podopiecznych, a także na kształtowaniu umiejętności współżycia w środowisku oraz ćwiczeniu sprawności manualnej" - wyjaśniła kierowniczka I Wydziału Pracy Środowiskowej łódzkiego MOPS-u Dorota Lenk.

Placówka jest przeznaczona dla 20 podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną w wieku od 18 do 35 lat. Korzysta z niej 15 osób. O możliwość skorzystania z pomocy można pytać telefonicznie pod numerem (42) 655-89-05.

Placówka pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00. Podopieczni mają zapewnione całodzienne wyżywienie, wsparcie pedagogiczne i psychologiczne. Organizowane są też zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne, muzyczne i kulinarne. W planach są także wspólne wyjścia i wyjazdy integracyjne.

Oprócz filii przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi działają jeszcze dwie inne takie miejskie placówki: przy ul. Rojnej i przy ul. Ćwiklińskiej. Łącznie wszystkie trzy lokalizacje dysponują prawie 100 miejscami dla podopiecznych. Przez cały ubiegły rok skorzystało z nich w sumie 87 łodzian z niepełnosprawnościami.

Koszt rewitalizacji kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 142, w tym także powstania Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych, to ponad 6,2 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych