Łodzianie preferują mieszkania z wyższej półki cenowej

W maju na łódzkim rynku mieszkaniowym odnotowano nieznaczny wzrost cen nabywanych lokali, na co mógł wpłynąć zwiększony popyt na mieszkania z górnej półki cenowej.

Autor: housemarket.pl 30 czerwca 2017 13:38

Jak wynika z najnowszego raportu Metrohouse i Expandera, w maju na łódzkim rynku odnotowano nieznaczny (1%) wzrost średniej ceny transakcyjnej. – W Łodzi za mkw. płacimy obecnie 3.730 zł. Jest to 300-400 zł więcej, niż wynosi zazwyczaj średnia dla tego regionu, ale należy pamiętać, że wiele w tym przypadku zależy od analizowanego koszyka transakcji. W przypadku, gdy nabywcy decydują się na zakup mieszkań w coraz to wyższym standardzie, inwestują wtedy w lokale wybudowane w ostatnich latach i średnia cena transakcyjna dla danego analizowanego okresu wzrasta – tłumaczy Marcin Jańczuk, Metrohouse.

Łódzki rynek mieszkaniowy charakteryzuje się także dużą dysproporcją cenową kupowanych nieruchomości. Choć w Łodzi nie brakuje tańszych lokali, np. do remontu, ze względu na prezentowany standard, te nie zawsze są pierwszym wyborem kupujących. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Jak wynika z naszych ofert, przykładowo – jednopokojowe mieszkanie w kamienicy znajdującej się w dzielnicy Łódź Górna lub Polesie można nabyć za 65 tys. zł., ale gdy interesuje nas lokum w wysokim standardzie, podobne oferty wynoszą już nawet trzy razy więcej. Przy wyborze nowego M. klienci w Łodzi poszukują mieszkań, które charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości i choć na łódzkim rynku jest wiele tanich mieszkań do remontu, to np. brak centralnego ogrzewania skutecznie zniechęca dużą grupę klientów do zakupu – dodaje Marcin Jańczuk.

Jak informują eksperci, kupujący w Łodzi już niedługo będą mogli jednak starać się o uzyskanie dopłat w ramach MdM-u pod warunkiem, że cena nabywanego mieszkania nie przekroczy 4.155 zł za mkw. na rynku pierwotnym i 3.399 za mkw. na rynku wtórnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych