Łódzkie: 95 mln zł na inwestycje w odnawialne źródła energii

Łącznie ok. 95 mln zł przeznaczono na 26 projektów dotyczących inwestycji w odnawialne źródła energii zgłoszonych przez lokalne samorządy z województwa łódzkiego. Środki wydane zostaną na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły na biomasę czy kolektory słoneczne.

Autor: PAP 07 kwietnia 2022 11:20

Zarząd województwa łódzkiego kilkukrotnie zwiększył kwotę przeznaczoną na konkurs unijny przewidujący dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii. Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Łodzi, wsparcie otrzyma 26 projektów, a rozdysponowana kwota to ok. 95 mln zł.

"Inwestycje w odnawialne źródła energii to nie tylko dbałość o środowisko, ale również uniezależnianie się od gazu czy węgla w Łódzkiem. W obecnej sytuacji ma to ogromne znaczenie, dlatego chętnie zwiększyliśmy alokację na ten konkurs" - zaznaczył marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O pieniądze wnioskowały samorządy, ale bezpośrednimi ich odbiorcami będą w większości sami mieszkańcy. Przy ich domach już wkrótce zainstalowane zostaną tysiące instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, kotłów na biomasę i kolektorów słonecznych.

Największy, wspólny projekt złożyły gminy Żarnów i Paradyż. Planują one inwestycje warte prawie 18 mln zł, a dofinansowanie unijne dla nich wyniesie 14 mln zł. Za te pieniądze na terenie obu gmin powstaną 833 mikroinstalacje OZE, w tym instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne i pompy ciepła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych