Łódzkie: rusza konkurs na najładniejszy balkon lub ogródek w regionie

Rozpoczyna się konkurs na najładniejszy balkon lub ogródek województwa łódzkiego. Do udziału w nim zaprasza mieszkańców regionu marszałek województwa Grzegorz Schreiber. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia - informują służby prasowe urzędu marszałkowskiego.

Autor: PAP 26 kwietnia 2021 08:40

Zdaniem marszałka konkursy - "Kolorowy balkon" i "Ogrody i ogródki województwa łódzkiego" - mają m.in. uatrakcyjnić wizerunek regionu.

"Chcemy, aby województwo łódzkie stało się stolicą ogrodów. To czym dziś zaczynamy ma być pierwszym krokiem na tej drodze. Chcemy trafić do wszystkich tych, którzy mówią o sobie, że są miłośnikami ogrodów, do tych, którzy chcieliby takie ogrody udoskonalić, upiększyć. Chcemy ich zaprosić do wspólnego działania, do wspólnej organizacji, do tego żebyśmy wyłonili spośród tego co powstanie, najpiękniejsze, najładniejsze ogrody, balkony" - podkreślił Schreiber.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, konkurs "Kolorowy balkon" przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach - rośliny miododajne, ukwiecony balkon i rośliny ziołowo-warzywno-owocowe.

Z kolei mieszkańcy województwa, którzy chcą pochwalić się swoim ogrodem lub działką, mogą wziąć udział w konkursie "Ogrody i ogródki województwa łódzkiego" w kategoriach: "Ładne kwiatki" (ogród kwiatowy), "Królowa ula" (ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych), "Niezłe ziółko" (ogród ziołowo-warzywny) oraz "Sielski-anielski" czyli ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych.

Organizatorzy konkursów podkreślają, że mogą wziąć w nich udział pełnoletni mieszkańcy województwa łódzkiego, a uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia do konkursu w jednej kategorii tematycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na stronach: www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-kolorowy-balkon lub www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-na-ogrody-i-ogrodki-wojewodztwa-lodzkiego.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych