Łowicz nie podniesie podatków od nieruchomości

Na najbliższej sesji rady miejskiej w Łowiczu ustalane zostaną podatki od nieruchomości na przyszły rok. Większość stawek pozostanie bez zmian. Natomiast trzy z nich spadną o 0,9 proc. Wiąże się to z zanotowaną na przestrzeni ostatniego roku deflacją, czyli spadkiem cen towarów i usług – informuje dzienniklodzki.pl.

Autor: dzienniklodzki.pl 20 października 2016 09:17

W czwartek, 27 października władze miasta będą zmuszone obniżyć podatki od budynków zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym z 10,68 zł do 10,59 zł za 1 mkw. użytkowanej powierzchni. Z kolei opłaty za grunty pod wodami powierzchniowymi od 1 stycznia spadną z 4,58 zł na 4,54 zł za 1 hektar powierzchni.

Niższe stawki obejmą także niezabudowane grunty objęte rewitalizacją. Tu podatki obniżone zostaną z 3 zł na 2,98 zł za metr powierzchni. Ten ostatni rodzaj opłaty w Łowiczu nie występuje. Obniżka bierze się stąd, że obecne stawki podatkowe w Łowiczu są wyższe od wskazanych na przyszły rok przez Ministertwo Finansów – informuje dzienniklodzki.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych