Lubimy odświeżać kuchnię i salon

Z najnowszego badania TNS Polska zrealizowanego dla salonów Agata wynika, że 88 proc. Polaków jest na etapie urządzania lub odświeżania wnętrz lub planuje takie działania w najbliższej przyszłości. Pomieszczenia, które są odświeżane najczęściej to kuchnia (61 proc.) i salon (49 proc.).

Autor: BiznesMeblowy.pl 19 października 2016 16:08

Mieszkanie, w którym Polacy chcieliby mieszkać, składa się 5-8 pomieszczeń, przy czym największa grupa respondentów wskazała na mieszkania trzypokojowe i czteropokojowe. Z badania wynika, że w wymarzonym mieszkaniu, niezależnie od preferowanej liczby pomieszczeń, oprócz kuchni i łazienki, na pewno powinny się znaleźć także: sypialnia, salon/pokój gościnny i pokój dziecka.

Źródła inspiracji

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Większość Polaków chce urządzać wnętrza swoich mieszkań samodzielnie w oparciu o inspiracje zaczerpnięte z różnych źródeł. Tylko nieliczni z nas (7 proc.) korzystają z pomocy architektów i projektantów wnętrz. Pomysłów na zmianę aranżacji szukamy przede wszystkim w prasie specjalistycznej (47 proc.) i na ekspozycjach mebli w sklepach (46 proc.). Ważną rolę odgrywają także strony internetowe i blogi poświęcone tematyce wnętrzarskiej.

Nowocześnie i coraz jaśniej

Największą popularnością wśród Polaków cieszą się meble w stylach nowoczesnym (35 proc.) i minimalistycznym (23 proc.). Nieco mniej interesuje nas stylistyka klasyczna i skandynawska (po 15 proc. wskazań).

Więcej na ten temat tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych