Lublin: dodatkowe 4 mln zł na budowę dróg i chodników

Ponad 4 mln zł dodatkowego dofinansowania otrzymał Lublin m.in. na przebudowę dróg, budowę ścieżek rowerowych, chodników i mostu na Bystrzycy.

Autor: PAP 28 grudnia 2021 15:31

We wtorek marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk parafowali aneks do umowy zwiększający dofinansowanie na Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w ramach Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego dla Lublina. Dodatkowe środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Podczas wideokonferencji prezydent Krzysztof Żuk poinformował, że dodatkowe środki miasto przeznaczy na przebudowę i rozbudowę 460-metrowego odcinka ul. Żeglarskiej wraz z chodnikami, ścieżkami rowerowymi i oświetleniem, budową mostu na Bystrzycy, a także na budowę chodnika, ścieżki rowerowej i oświetlenia wzdłuż ul. Józefa Franczaka "Lalka".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Marszałek Jarosław Stawiarski przypomniał, że po ostatnim zwiększeniu dofinansowania aktualna wartość projektu dotyczącego m.in. budowy przystanków, punktów przesiadkowych, dróg rowerowych i chodników w Lublinie wynosi 83 mln zł.

"Wydaje nam się, że jest to dobry kierunek, bo wszystkie wolne pieniądze, które mamy w tej chwili jeszcze w RPO na lata 2014-2020 wydajemy zgodnie z oczekiwaniami gmin" - powiedział Stawiarski. Dodał, że zaspokajanie potrzeb mieszkańców jest dla władz województwa "najważniejszą zasadą". "Jeśliby pan prezydent nie chciał tych pieniędzy znaleźliby się na pewno inni" - powiedział marszałek.

"Stawiamy na rozwój systemu komunikacji zbiorowej w ramach Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Realizujemy budowę siedmiu węzłów przesiadkowych, systemu przystanków, które pozwalają integrować komunikację pozamiejską i miejską" - poinformował Żuk.

"Staramy się spoglądać na obsługę komunikacyjną w obszarze funkcjonalnym, czyli z uwzględnieniem sąsiednich gmin, które z tej infrastruktury wybudowanej przez nas również mogą korzystać" - powiedział prezydent. Dodał, że dofinansowanie z RPO jest dla miasta ważnym wsparciem.

Żuk poinformował, że inwestycje w system komunikacji zbiorowej w Lublinie są realizowane zgodnie z harmonogramem. "Większość zadań inwestycyjnych już jest zrealizowana. Dofinansowanie pozwoli nam szybciej domknąć zadania" - dodał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych