Lublin podnosi opłaty za dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków w mieście

Cena netto za wodę wzrasta od środy z 3,74 do 3,89 zł za metr sześcienny, natomiast cena netto za odprowadzanie i oczyszczanie ścieków - z 4,95 do 5,16 zł za metr sześcienny - przekazała rzeczniczka MPWiK w Lublinie Magdalena Bożko.

Autor: PAP 24 sierpnia 2022 11:46

  • 24 sierpnia br. wchodzą w życie nowe ceny i stawki opłat za dostarczoną wodę i odprowadzanie ścieków w Lublinie.
  • Cena netto za dostarczoną wodę wzrosła z 3,74 do 3,89 zł za metr sześcienny.
  • Cena netto za odprowadzanie i oczyszczanie ścieków - z 4,95 do 5,16 zł za metr sześcienny.

Dla odbiorców indywidualnych, którzy rozliczają się z uwzględnieniem podatku VAT, zmiana oznacza podwyżkę z około 4,04 do 4,20 zł za wodę (16 gr) i z około 5,35 zł na 5,57 zł za ścieki (22 gr).

Magdalena Bożko wyjaśniła, że rozliczenia będą dokonywane proporcjonalnie do dni, w których obowiązywały stare stawki (do 23 sierpnia br.) i nowe (od 24 sierpnia br.). "To oznacza, że w rozliczeniu za sierpień jeden tydzień (24-31 sierpnia br.) będzie uwzględniał nowe ceny" - podała dodając, że wszystkie faktury wystawione od 24 sierpnia br. będą uwzględniały nowe stawki opłat abonamentowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzeczniczka podała, że zmiany cen zostały zatwierdzone przez dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej - Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w Lublinie 6 sierpnia ub. r. na trzy lata. Przypomniała, że lubelski MPWiK oczekuje na rozpatrzenie przez Wody Polskie wniosku o skrócenie obowiązujących taryf za wodę i ścieki wraz z propozycją nowych wyższych taryf. Spółka argumentuje podwyżkę m.in. wzrostem cen zakupu energii elektrycznej na poziomie 369 proc., wzrostem kosztów wywozu i zagospodarowania odwodnionych osadów ściekowych o 260 proc. oraz rekordowym poziomem inflacji.

Rzecznik RZGW -PGWWP w Lublinie Jarosław Kowalczyk powiedział PAP w środę, że trwa analiza wniosku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych