Lubuskie mieszkaniowym liderem

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w okresie styczeń-wrzesień 2016 r. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytkowania odnotowano w dziesięciu województwach, w tym największy: w woj. lubuskim – o 33,1 proc., zachodniopomorskim – o 26,7 proc., mazowieckim – o 24,8 proc. i dolnośląskim – o 24,4 proc.

Autor: HouseMarket.pl 17 października 2016 16:23

W województwie podlaskim oddano tyle mieszkań co przed rokiem. Spadek liczby mieszkań oddanych do użytkowania wystąpił w pięciu województwach, w tym największy: w województwie łódzkim – o 9,6 proc., pomorskim – o 7,8 proc. i podkarpackim - o 5,0 proc.

W okresie dziewięciu miesięcy 2016 r. wzrost liczby mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym zaobserwowano w trzynastu województwach, w tym największy: w opolskim – o 61,3 proc., łódzkim– o 50,6 proc. i świętokrzyskim – o 48,7 proc.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spadek liczby wydanych pozwoleń lub dokonanych zgłoszeń z projektem budowlanym wystąpił w województwie: warmińsko-mazurskim – o 19,9 proc. i podlaskim – o 18,9 proc. W województwie mazowieckim dynamika liczby mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia utrzymała się na tym samym poziomie co przed rokiem

Wzrost liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto w okresie styczeń-wrzesień 2016 r. odnotowano w dwunastu województwach, w tym największy: w opolskim – o 32,6 proc., kujawsko-pomorskim – o 22,7 proc. i zachodniopomorskim – o 16,6 proc.

Spadek liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto wystąpił w czterech województwach: w małopolskim – o 13,4 proc., lubelskim – o 6,9 proc., warmińsko-mazurskim – o 2,1 proc. i podlaskim – o 0,2 proc. W województwie mazowieckim (które ma największy udział na rynku budownictwa mieszkaniowego) rozpoczęto budowę 28372 mieszkań, tj. o 9,2 proc. więcej niż przed rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych