Müller o budownictwie mieszkaniowym: potrzebne są korekty, aby było miejsce na nowe inwestycje

Potrzebne są korekty w polityce mieszkaniowej, tak aby było więcej miejsc, gdzie będą budowane mieszkania. Trzeba w tym obszarze wzmocnić sektor samorządowy - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Autor: pap 06 czerwca 2022 08:08

  • Polityka mieszkaniowa rządu wymaga korekty.
  • Potrzebne są rozporządzenia, które uproszą procedury umożliwiające pozyskanie nowych gruntów inwestycyjnych.
  • Polska boryka się z rosnącą inflacją.

Oceniając w rozmowie z dziennikarzami znaczenie konwencji Prawa i Sprawiedliwości, rzecznik rządu zwrócił uwagę, że przede wszystkim było to "podsumowanie kilku lat rządów Zjednoczonej Prawicy od 2015 roku" oraz wyzwań, przed którymi stanął rząd "w trudnych czasach, które dotyczą chociażby epidemii Covid-19, a teraz trudnego czasu związanego z atakiem Rosji na teren Ukrainy".

Jak dodał, konwencja dotyczyła także największego, aktualnego wyzwania, czyli walki z inflacją". "I tutaj też będziemy działania pewne podejmować" - podkreślił.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wskazał też na poruszone podczas wydarzenia "rzeczy, które się nie udały, chociażby w kwestii budowy mieszkań". "Tutaj pewnej korekty trzeba dokonać, aby w tym zakresie było więcej nowych miejsc, gdzie będą budowane mieszkania" - zaznaczył.

Jak dodał, "choć sam efekt, w postaci nowych wybudowanych mieszkań jest duży w sektorze komercyjnym, to też trzeba wesprzeć działania w sektorze samorządowym". "I to też robimy, aczkolwiek tutaj te działania trzeba wzmocnić" - powiedział.

Dopytywany, jakie tematy zdominują serię spotkań z wyborcami w kraju, na które od soboty wyruszają politycy PiS, Müller w pierwszej kolejności zwrócił uwagę na "kwestie związane z bezpieczeństwem, tym szeroko rozumianym, geopolitycznym".

"To jest coś, co - niestety - też spędza sen z powiek wielu Polakom, bo to realne zagrożenie, które widzimy na terenie Ukrainy też wpływa na nastroje w Polsce" - dodał.

Rzecznik rządu wskazał ponadto na problemy związane z inflacją, bezpieczeństwem energetycznym, bezpieczeństwem dotyczącym ogrzewania zimą oraz bezpieczeństwem gazowym.

"Te wszystkie aspekty są bardzo istotne i w tej chwili ważne dla Polaków. Widzimy to na spotkaniach. Kwestia, chociażby węgla, jest też często poruszana w mniejszych miastach i szukamy rozwiązań w tym obszarze" - zaznaczył Müller.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych