Maciej Wójcik, TDJ Estate: monofunkcyjne osiedla odchodzą do lamusa

W obecnie realizowanych i nowych projektach TDJ Estate będzie kłaść nacisk na wartości dodane do funkcji mieszkaniowej. - Poświęcimy jeszcze większy nacisk na powierzchnie wspólne, atrakcyjne zagospodarowanie terenu, zieleń oraz nowoczesną technologię, jednak w kontekście istotnych wzrostów cen energii czy siły roboczej, dbając o to, aby nie stanowiły zbyt dużego obciążenia w zakresie kosztów utrzymania nieruchomości przyszłych wspólnot mieszkaniowych - powiedział Maciej Wójcik, TDJ Estate.

Autor: housemarket.pl 04 kwietnia 2022 09:08

Jak wyjaśnia Maciej Wójcik wszystko wskazuje na to, że monofunkcyjne obiekty odchodzą w zapomnienie.

- Wzrost popytu na projekty typu mixed-use był obserwowany jeszcze przed wybuchem pandemii. Klienci będą przywiązywać jeszcze większą wagę do analizy otoczenia inwestycji. Zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych w obrębie miejsca zamieszkania, bez marnowania czasu na dojazdy do sklepu, restauracji czy fryzjera jest priorytetem - powiedział Maciej Wójcik.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje że, nabywcy będą stawiać na zaprojektowane i zaaranżowane w przemyślany sposób przestrzenie i dostęp do pobliskich terenów zielonych, będących przedłużeniem ich prywatnych stref relaksu. W dalszym ciągu powodzeniem będą także się cieszyć mieszkania z większymi balkonami, przestronnymi tarasami czy przynależącymi do mieszkań ogródkami.

CZYTAJ TEŻ: W 2022 ROKU PRZEKAŻEMY OKOŁO 700 MIESZKAŃ

- Metr kwadratowy będzie coraz droższy, a zdolność kredytowa coraz mniejsza, więc prawdopodobnie powodzeniem będą się cieszyć elastycznie zaprojektowane mieszkania, które umożliwią zaaranżowanie dodatkowych pomieszczeń na mniejszej powierzchni. Obserwuje się również trend spadku zainteresowania kawalarkami na rzecz lokali M2 - wyjaśnia Maciej Wójcik.

W jego opinii, niezmiennie, klienci oczekują, że zastosowane rozwiązania będą nie tylko nowoczesne, przyjazne dla środowiska i z użyciem naturalnych materiałów, ale również trwałe, podlegające recyklingowi i nadające się do ponownego zastosowania, z uwzględnieniem zmiany ich przeznaczenia. Dodatkowo oferowane rozwiązania muszą być korzystne dla portfela.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych