Magister rewitalizacji miast. Łódzkie uczelnie wprowadzają nowy kierunek studiów

Dwie największe łódzkie uczelnie - Uniwersytet Łódzki oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o wspólnym prowadzeniu studiów drugiego stopnia na kierunku: Rewitalizacja miast.

Autor: HouseMarket.pl/UMŁ 23 maja 2017 10:42

Rewitalizacja miast to kierunek studiów drugiego stopnia obejmujący takie obszary wiedzy jak: architektura i urbanistyka, budownictwo, inżynieria środowiska, ekonomia, nauki o zarządzaniu, socjologia, pedagogika oraz geografia. W programie studiów znalazły się łącznie 62 przedmioty prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Łódzkiego, Politechniki Łódzkiej oraz zaproszonych ekspertów. Nabór na jedyne tego typu studia w Polsce rozpoczyna się z nowym rokiem akademickim, a limit ustalono na 60 osób, co świadczy o elitarności tego kierunku. Absolwent studiów z zakresu rewitalizacji miast otrzyma wspólny dyplom, sygnowany przez rektorów UŁ i PŁ.

Aspekt społeczny nowego kierunku studiów podkreślił rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Antoni Różalski, wskazując, że rewitalizacja to nie tylko proces urbanistyczny czy infrastruktura, ale również szerokie spektrum zagadnień socjologicznych i socjalnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak zwrócił natomiast uwagę na bardzo ważny profil kształcenia, którego celem jest konsolidacja celów, a to trend istotny uczelni w całej Europie. Chodzi o praktyczne przygotowanie kadr specjalistów w oparciu o interdyscyplinarny model kształcenia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych