Małgorzata Nowodworska, Angel Poland Group: rynek mieszkań premium stale rośnie

W segmencie mieszkań premium spodziewamy się dalszych wzrostów cen. To aktualnie najlepsza forma inwestycji i ochrony kapitału. Nie należy pomijać faktu, coraz mniejszej oferty lokali z rynku pierwotnego w topowych lokalizacjach miast - powiedziała Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu Angel Poland Group w Krakowie.

Autor: housemarket.pl 17 marca 2021 08:01

Małgorzata Nowodworska, wyjaśnia że na rynku mieszkań premium możey spodziewać się dalszych wzrostów cen. W obecnej sytuacji zakup nieruchomości to ochrona kapitału i najlepsza forma inwestycji.

- Nie należy pomijać faktu coraz to mniejszej oferty lokali z rynku pierwotnego w topowych lokalizacjach miast. Polacy lubią stabilne rozwiązania finansowe. W dalszym ciągu też nieruchomości premium na polskim rynku są tańsze w stosunku do oferowanych apartamentów w Europie Zachodniej, co przyciąga też wielu zagranicznych inwestorów. Średnia cena nieruchomości premium w Londynie to 27,3 tys. euro za mkw., w Paryżu – 15,5 tys., w Berlinie – 8,5 tys., a w Nowym Jorku – 31 tys. euro - wyjaśnia Małgorzata Nowodworska. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaję, że górne kwoty stale rosną.

- W lipcu 2020 roku, czyli tuż po najostrzejszym lockdownie, jeden z apartamentów w inwestycji Złota 44 został sprzedany za rekordową sumę szacowaną przez ekspertów na 30 mln zł. Również w Angel Poland Group zanotowaliśmy w ubiegłym roku najwyższe dokonane transakcje: z 11 dostępnych penthouse’ów na ostatniej kondygnacji luksusowej inwestycji Angel Stradom w Krakowie zostały już tylko 4. Markę dewelopera buduje się latami. My konsekwentnie pracujemy nad nią od 2003 roku i nie koncentrujemy się na skali działalności, ale na jakości oraz odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni - mówi Małgorzata Nowodworska.

Wyjaśnia, że klienci oczekują holistycznego podejścia do obsługiwanej nieruchomości. Klient segmentu premium to nie jest klient posiłkujący się kredytem mieszkaniowym. Większość nabywanych apartamentów to zakup gotówkowy, pewna lokata kapitału w niepewnych czasach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych