Małopolskie: Wadowice szukają wykonawcy budowy wodociągu w WysokiejPap - 19 listopada 2020 15:52


Do końca listopada mają czas wykonawcy na składanie ofert w przetargu na budowę 11 km magistrali wodociągowej i przydomowej oczyszczalni ścieków w Wysokiej – podała w czwartek Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego magistratu. Inwestycja to koszt 7,5 mln zł.

"Jeśli przetarg zakończy się pomyślnie, umowę podpiszemy jeszcze przed świętami, a pierwszy strumień czystej, przebadanej, bieżącej wody przez nowo wybudowany wodociąg w Wysokiej popłynie już̇w przyszłym roku" - powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Zwycięzca przetargu będzie miał 10 miesięcy na realizację projektu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Targosz-Storch poinformowała, że budowa sieci w sołectwie Wysoka jest jedną z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. "Miejscowość od wielu lat boryka się z problemem braku wody, uniemożliwiającym zaspokojenie podstawowych potrzeb i normalne funkcjonowanie" - zaznaczyła.

Urzędniczka dodała, że na inwestycję samorząd i komunalne Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w lipcu br. pozyskali prawie 4 mln zł dotacji unijnej. Obecnie ogłoszony został przetarg na wykonanie prac. Łączna wartość inwestycji to ponad 7,5 mln zł.

Małgorzata Targosz-Storch poinformowała, że obecnie realizowana inwestycja to drugi etap budowy wodociągu w Wysokiej. Pierwszy został zrealizowany w ub.r. Za blisko 900 tys. zł gmina Wadowice wykonała 2,1 km sieci, od przysiółka Zielona do szkoły podstawowej. Wówczas możliwość podłączenia do wodociągu uzyskało pierwszych 57 domów. Wadowice doprowadziły również wodę do klubu sportowego Relaks Wysoka.