Marcin Antczak: zamykamy kolejny rekordowy okres

Myślę, że dla całej branży nieruchomości mijający rok był bardzo pracowity i ciekawy. Dla naszej grupy było to kolejny rekordowy okres, w którym znacząco poszerzyliśmy portfolio projektów - Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak podsumowuje działania firmy w 2021 roku.

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2021 08:00

  • W 2021 roku FB Antczak uzyskał pozwolenia na użytkowanie 663 lokali. Jako deweloper zakończył budowę 376 mieszkań i domów.
  • Deweloper rozpoczął działalność w Niemczech. Inwestycja Projekt Q5, która jest realizowana w jednej z najbardziej prestiżowych części Berlina.
  • W 2022 FB Antczak planuje dalszy rozwój na największych rynkach. W Warszawie rozpocznie trzy nowe projekty, do obecnego modelu dołoży także kolejny filar, jakim są mieszkania na wynajem w formule PRS.

Jak oceniają Państwo mijający rok? 

To był kolejny rekordowy okres, w którym znacząco poszerzyliśmy portfolio projektów. Łącznie mieliśmy w budowie niemal 3 tys. mieszkań, domów i apartamentów wypoczynkowych, które realizowaliśmy zarówno w ramach własnego portfolio, jak i w oparciu o umowy o generalne wykonawstwo z największymi polskimi deweloperami.

Czy udało się zrealizować wszystkie zamierzenia i plany?

Głównymi rynkami naszej działalności w segmencie mieszkaniowym była Warszawa, Łódź, Poznań, Wrocław i Kalisz. Weszliśmy też na niezwykle wymagający rynek niemiecki, na którym zamierzamy dalej się rozwijać. Mimo wyzwań, przed jakimi stoją dziś wszystkie podmioty budowlane, realizujemy inwestycje zgodnie z założonymi harmonogramami, konsekwentnie stawiając na wykorzystanie nowych, proekologicznych technologii.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w mijającym roku?

W 2021 roku uzyskaliśmy pozwolenia na użytkowanie 663 lokali. Jako deweloper zakończyliśmy budowę 376 mieszkań i domów. Były to kaliskie inwestycje Nowy Korczak, Łódzka 7 i Botaniczna House, stołeczne osiedla Bluszczowe Wille i Cicha Łąka, a także pierwszy etap projektu Kaliska Park w Turku. Z kolei jako generalny wykonawca przekazaliśmy klientom 287 mieszkań i apartamentów. Były to inwestycje Rezydencja Niechorze, realizowana przez Multico, oraz Diasfera Łódzka, której inwestorem jest Duda Development.
W segmencie deweloperskim mamy aktualnie w budowie – na różnych etapach – ponad 800 mieszkań i domów. Są to projekty Między Mostami i RiverSide w Kaliszu, Ursus Nova i Bluszczowe Wille w Warszawie, Ziębicka 14 w Poznaniu, Jutrzenka II we Wrocławiu oraz Kaliska Park w Turku.

Uwagi warta jest także inwestycja Projekt Q5, która jest realizowana w jednej z najbardziej prestiżowych części Berlina.

To niezwykle ciekawy pod względem architektonicznym projekt skierowany do najbardziej wymagających klientów, dodatkowo wzbogacony o nowatorskie proekologiczne rozwiązania.

W segmencie generalnego wykonawstwa jesteśmy w trakcie realizacji ponad 1 tys. mieszkań. W Warszawie budujemy pięć budynków z 321 mieszkaniami w ramach inwestycji Bulwary Praskie dla Mennicy Polskiej oraz dwa budynki z 94 mieszkaniami w projekcie Studio Okęcie dla Marvipol Development. W Poznaniu realizujemy trzeci etap osiedla Malta Wołkowyska z 350 mieszkaniami dla UWI Inwestycje. Z kolei w Łodzi rozpoczęliśmy drugi etap Diasfery Łódzkiej, realizowanej przez Duda Development.

Jak ważny pozostaje dla FB Antczak segment turystyczny?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych