Marcin Michalec, Okam: społeczna odpowiedzialność biznesu to ważny element naszej strategii

Okam realizuje szereg inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspiera różnego rodzaju organizacje charytatywne. Natomiast, na nowych osiedlach wprowadza proekologiczne rozwiązania z myślą o środowisku naturalnym.

Autor: housemarket.pl 07 grudnia 2021 08:01

Okam realizuje szereg inicjatyw w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspiera między innymi różnego rodzaju organizacje.

- Dla przykładu na terenie naszej inwestycji Bohema - Strefa Praga w Warszawie użyczyliśmy Stowarzyszeniu Serduszko dla Dzieci lokal, w którym znajduje się w tej chwili przestrzeń dedykowana dla aktywności młodzieży z Pragi. Regularnie bierzemy udział i wspieramy w różnej formie wydarzenia organizowane na rzecz Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka - mówi Marcin Michalec, CEO Okam.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Okam uczestniczył również w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poprzez partycypację w biegu organizowanym przez Fundację biegamyzsercem.pl.

- Rokrocznie przedstawiciele naszej firmy biorą też udział w charytatywnej sztafecie Poland Business Run, dzięki czemu dokładamy swoją cegiełkę w pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu, w tym dofinansowanie protez kończyn, wózków inwalidzkich aktywnych czy turnusów rehabilitacyjnych - dodaje Marcin Michalec.

Z kolei z myślą o środowisku naturalnym oraz komforcie życia mieszkańców, zgodnie z Nową Polityką Jakości Okam, w ramach inwestycji deweloper rozwija proekologiczne rozwiązania.

- Wyposażamy osiedla m.in. w wypożyczalnie pojazdów elektrycznych i rowerów, specjalne miejsca do ich ładowania, a same mieszkania na przykład w oczyszczacze powietrza. Powstający w Łodzi kompleks mieszkaniowy Strefa Progress będzie posiadać dodatkowo panele słoneczne. Mamy doświadczenie
w tworzeniu przyjaznych przestrzeni dla mieszkańców, w tym takich które realizowane są w ramach rewitalizacji terenów pofabrycznych jak Bohema – Strefa Praga w Warszawie czy Łódź.Work oraz Strefa Piotrkowska 217 w Łodzi. Jeśli chodzi o ekologię, angażujemy się także chętnie w takie inicjatywy, jak sadzenie drzew. W tym roku wsparliśmy samorząd Warszawy w jednej z takich akcji i w Parku Praskim posadziliśmy 35 drzewek - powiedział Marcin Michalec. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych