Marki przyciągają deweloperów

Podwarszawski ratusz wystawił na sprzedaż trzy działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

Autor: HouseMarket.pl 07 września 2016 11:36

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w ubiegłym roku w sąsiadującym z Warszawą mieście powstało 28 mieszkań w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców. To najwyższy odczyt tego wskaźnika w Polsce.

– Budowa obwodnicy, która w przyszłym roku odblokuje miasto, stworzenie systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, rozpoczęte w tej kadencji inwestycje drogowe i edukacyjne sprawiają, że nasze miasto staje się magnesem dla inwestorów oraz przyciąga nowych mieszkańców – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Władze Marek, liczących obecnie 29,5 tys. mieszkańców, zdecydowały się przeznaczyć na sprzedaż trzy nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Miasto szuka inwestorów na:

– grunt o powierzchni 561 mkw. przy ul. Jasińskiego. Cena wywoławcza to 140600 zł brutto. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej we wszystkich formach: wolnostojącej, szeregowej lub bliźniaczej oraz zabudowy usługowej.

– grunt o powierzchni 2169 mkw. przy ul. Żbika. Cena wywoławcza to 620000 zł brutto. Przeznaczenie podstawowe to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub zabudowa biurowo-administracyjna z usługami w parterach budynków. Przeznaczenie uzupełniające: zabudowa jednorodzinna we wszystkich formach.

– grunt o powierzchni 2299 mkw. przy ul. Saturna róg Marsa. Cena wywoławcza wynosi 560000 zł brutto. Są to tereny zabudowy mieszkaniowej ekstensywnej – zabudowa jednorodzinna z wykluczeniem zabudowy szeregowej i bliźniaczej.

Przetarg na teren przy Jasińskiego odbędzie się 11 października 2016 r. o godz. 16.15, a przetargi na tereny przy ul. Żbika i Saturna 15 listopada odpowiednio o godz. 16.15 i 16.45.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych