Marszałek woj. łódzkiego: chcemy zasadzić przynajmniej 15 tysięcy drzew

W Białej niedaleko Zgierza z okazji 221. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zainaugurowano przedsięwzięcie Łódzkie Ogrodem Polski. Chcemy zasadzić przynajmniej 15 tysięcy drzew - zadeklarował we wtorek marszałek województwa Grzegorz Schreiber.

Autor: Pap 04 maja 2022 09:03

W ramach inauguracji przedsięwzięcia "Łódzkie Ogrodem Polski - Zazieleniamy Łódzkie w Białej" w powiecie zgierskim zasadzono pierwsze dęby. "To symbole siły i jedności" - powiedział marszałek Schreiber w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Łódzkie Ogrodem Polski to - jak napisano w komunikacie - program mający zachęcić samorządy, instytucje publiczne i mieszkańców do zwiększania liczby przestrzeni zielonych, sadzenia drzew i krzewów, tworzenia ogrodów, parków, skwerów, a także przeciwdziałania zmianom klimatu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Chcemy zasadzić przynajmniej 15 tysięcy drzew" - zapowiedział marszałek. "Ponadto Urząd Marszałkowski ogłosił konkurs dla samorządów, które mogą zgłaszać swoje pomysły na zazielenienie przestrzeni publicznej, w ramach której mogą otrzymać 150 tysięcy złotych na ten cel" - oznajmił.

Wójt gminy Zgierz Wioleta Głowacka już zapowiedziała udział w konkursie. Również sami mieszkańcy - jak podali urzędnicy - mogą zgłaszać chęć posadzenia drzew czy krzewów wójtom, którzy mogą starać się o nie w Urzędzie Marszałkowskim. Niektórzy już we wtorek dostali drzewa i krzewy do swoich ogródków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych