Mazowieckie wyremontuje obiekty zabytkowe

Przeszło 1,7 mln wsparcia samorządu Mazowsza trafi na odnowienie 21 zabytkowych obiektów w Radomiu i sąsiednich powiatach, w tym w pow. grójeckim i kozienickim.

Autor: pap 13 lipca 2022 08:48

  • Ponad 1,7 mln zł na remonty 21 zabytkowych obiektów w Radomiu i okolicznych powiatach.
  • Na liście zabytków znalazły się m.in. dawny klasztor dominikanów w Wysokim Kole, kościoły w Chlewiskach i w Chynowie.

Większość przedsięwzięć, które w tym roku mogą liczyć na wsparcie sejmiku województwa to prace w obiektach sakralnych. Są to m.in. remonty dachów kościołów, elewacji czy konserwacje ołtarzy i polichromii. "Często są to prace, które muszą być podjęte natychmiast, tak abyśmy mogli uratować dla potomnych to nasze mazowieckie dziedzictwo" - podkreślił radny wojewódzki Tomasz Śmietanka cytowany w przesłanym we wtorek komunikacie biura prasowego marszałka woj. mazowieckiego.

"Pomożemy w konserwacji portalu głównego w kościele pw. św. Ap. Piotra i Andrzeja w Jedlińsku, w remoncie zabytkowej dzwonnicy przykościelnej w Chlewiskach czy schodów wejściowych do kościoła pw. św. Trójcy w Radomiu. Zdecydowaliśmy również o wsparciu remontu budynku głównego dworu w Rzucowie w powiecie przysuskim" - przekazał radny Leszek Przybytniak.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na prace restauratorskie i konserwatorskie przy 135 mazowieckich zabytkach radni woj. mazowieckiego przekazali w sumie 11 mln zł z regionalnego budżetu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych