Mazowsze: prawie 7 tysięcy miejsc kwarantanny zbiorowejPAP - 25 marca 2020 11:35


Prawie 7 tys. miejsc w niemal 90 ośrodkach dla osób, które nie mają możliwości odbyć kwarantanny w domach przygotowano w woj. mazowieckim - poinformował w środę Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego.

Urząd wojewódzki wyjaśnił, że osoby, które nie mają możliwości odbywania kwarantanny w domu (szczególnie powracające z zagranicy) są kierowane do zabezpieczonych przez wojewodę miejsc. "Takich miejsc jest ok. 6900 w 86 ośrodkach, są to m.in. ośrodki wypoczynkowe, bursy, hotele" - poinformowały służby prasowe wojewody.

Według danych przez nie przekazanych, obecnie w województwie mazowieckim w kwarantannie zbiorowej znajduje się 159 osób. Zdecydowana większość powracających do kraju odbywa kwarantannę domową.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podał we wtorek wieczorem Mazowiecki Urząd Wojewódzki, obecnie w szpitalach pod obserwacją jest 510 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęto 9 163 osoby, a kwarantanną 7 452 osoby w województwie.

Urząd wojewody zapewnił, że w ramach kwarantanny zinstytucjonalizowanej zapewnione jest wyżywienie.

Osoby przebywające w kwarantannie zbiorowej obowiązują te same zasady, jak w kwarantannie domowej. W obu rodzajach kwarantanny obowiązuje ten sam rygor nieopuszczania miejsca pobytu. W lokalizacji kwarantanny zbiorowej (tak jak w przypadku domowej) funkcjonariusze policji weryfikują, czy osoby do niej zobowiązane znajdują się na miejscu.

Według danych z wtorku wieczorem, na Mazowszu potwierdzono 212 przypadków zakażenia koronawirusem; jedna osoba zmarła.