Mennica Polska: Bulwary Praskie rosną, budujemy w Warszawie nową dzielnicę

Mennica Polska ma za sobą okres wytężonej pracy. Flagową inwestycją, jaką Grupa Mennica Polska realizuje obecnie w segmencie deweloperskim, jest warszawskie osiedle Bulwary Praskie. Przy ul. Jagiellońskiej, na 27-hektarowej działce, buduje w praktyce nową dzielnicę.

Autor: housemarket.pl 25 stycznia 2022 09:28

  • Mennica Polska kontynuuje prace nad inwestycją Bulwary Praskie w Warszawie. 
  • Bulwary Praskie to inwestycja wieloetapowa, w ramach której w ciągu najbliższych lat powstanie około 4 tys. mieszkań i 100 tys. mkw.
  • W 2022roku Mennica Polska planuje zyskać pozwolenia na użytkowanie dla czterech realizowanych już budynków, osiągnąć stan surowy zamknięty szóstego budynku, a także rozpocząć kolejny etap Bulwarów – dziesięć budynków z ponad 750 mieszkaniami.

Grupa Mennica Polska realizuje obecnie w warszawskie osiedle Bulwary Praskie. Jak przebiegają prace nad tym projektem?

Przy ul. Jagiellońskiej, na pięknie położonej 27-hektarowej działce, budujemy w praktyce nową dzielnicę. Jej cechą charakterystyczną będą m.in. zapierające dech w piersiach widoki na Wisłę oraz ścisłe centrum miasta. W ramach kolejnych etapów tego projektu chcemy w harmonijny sposób połączyć funkcje mieszkaniowe, biurowe, rekreacyjne oraz handlowe, tak aby Bulwary stały się w nieodległej przyszłości architektoniczną i ekologiczną wizytówką Warszawy. To sprawia, że rok 2021 był dla nas okresem bardzo wytężonej pracy.

Można powiedzieć, że w rok 2021 wkraczali Państwo z bardzo ambitnymi planami...

Wcześniej oddaliśmy do użytkowania pierwszy budynek Bulwarów ze 142 mieszkaniami, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów. Naszym celem było rozpoczęcie w ubiegłym roku budowy wszystkich projektów w ramach pierwszego etapu, który obejmuje łącznie sześć budynków z 463 mieszkaniami o łącznej powierzchni użytkowej około 25 tys. m kw. Mimo licznych wyzwań, związanych m.in. z trwającą pandemią, ten cel zdołaliśmy osiągnąć.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czy prace postępują zgodnie z harmonogramem? 

Na przełomie pierwszego i drugiego kwartału rozpoczęliśmy budowę czterech budynków ze 179 mieszkaniami. Budynki te osiągnęły już stan surowy zamknięty. Z kolei w czwartym kwartale ruszyła budowa 142 mieszkań w szóstym budynku, który powstaje w ramach pierwszego etapu. Cieszymy się, że dzięki dobrej współpracy z generalnym wykonawcą, Grupą Antczak, wszystkie prace budowlane postępują zgodnie z założonymi harmonogramami. Co ważne, zrealizowaliśmy też założone na ubiegły rok plany sprzedażowe, co pokazuje, że klienci doceniają wyjątkowy charakter osiedla – doskonałą architekturę, wysoką jakość wykonania i niepowtarzalne walory przyrodnicze.

Jakie są Państwa plany na kolejny rok?

Bulwary Praskie to inwestycja wieloetapowa, w ramach której w ciągu najbliższych lat chcemy zrealizować około 4 tys. mieszkań i 100 tys. m kw. powierzchni biurowych. Mamy świadomość, że zagospodarowujemy nieruchomość o wyjątkowych walorach – zarówno historycznych, jak i przyrodniczych. Czujemy się zatem odpowiedzialni za to, by inwestycja, która w tym miejscu powstanie, spełniała najwyższe standardy urbanistyczne i odpowiadała na zróżnicowane oczekiwania klientów. Wymaga to oczywiście ogromnej pracy i zaangażowania całego zespołu. Pod tym względem rok 2022 będzie dla nas kluczowy. Planujemy w nim uzyskać pozwolenia na użytkowanie dla czterech realizowanych już budynków, osiągnąć stan surowy zamknięty szóstego budynku, a także rozpocząć kolejny etap Bulwarów – dziesięć budynków z ponad 750 mieszkaniami. Intensywnie pracujemy nad tym, by w ramach wszystkich etapów proponowane przez nas rozwiązania architektoniczne idealnie współgrały z malowniczym krajobrazem, w tym z cennym przyrodniczo obszarem Natura 2000. Dlatego między budynkami tworzymy wolne od spalin ciągi piesze, alejki, miejsca rekreacji dla dzieci i dorosłych, a także liczne tereny zielone i spacerowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych