Miasta potrzebują więcej zieleni

Jak budować by w miastach, żyło się lepiej? W jaki sposób architektura może rozwiązać problem przeludnienia miast. O tym mówi Jörg Leeser z BeL Sozietät für Architektur, który był jednym z uczestników wydarzenia 4 Design Days.

Autor: housemarket.pl 01 lutego 2022 11:00

- Musimy sobie poradzić z problemami, które tworzy gęsta zabudowa miast. Z jednej strony miasta funkcjonują w sposób zrównoważony, z drugiej dochodzi problem ocieplenia klimatu i wszystkim co się z tym wiąże. Prawdziwym wyzwaniem, które powinniśmy podjąć jest budowanie "ludnych" miast przy jednoczesnym zapewnieniu biologicznej różnorodności - mówi Jörg Leeser.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Odpowiedzią jest tzw. zielone budownictwo, a dokładniej mówiąc odpowiednio zagospodarowane przestrzenie wspólne, zielone dachy, roślinność - wszystkie miasta potrzebują właśnie tego. Dodaje, że pewne kroki w tym kierunku już zostały podjęte. Jako przykład podaje Paryż, który jeszcze kilka lat temu wyglądał zupełnie inaczej.

- Wierzę, że jeżeli ludzie zjednoczą się i przyjmą dobre założenia projektowe, które wyzwolą potencjał tkwiący w koncepcji projektowania to będzie znakomity sposób budowania miasta - mówił architekt. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych