Miasto czy obrzeża: jak kupują mieszkania w Poznaniu?

Poznań to jeden z kilku najważniejszych rynków mieszkaniowych w Polsce. Obejmuje ofertę ponad 100 firm deweloperskich, co oznacza, że wybór jest nadal szeroki. Jak wybierają klienci, czy reagują na najnowsze trendy? Stawiają na centrum, czy przedmieścia?

Autor: housemarket.pl 01 kwietnia 2022 14:28

  • Rynek nowych mieszkań i domów na sprzedaż się zmienia, a wraz z nimi trendy.
  • Deweloperzy tworzący nowe inwestycje mają dużą świadomość, dzięki czemu zawsze odpowiadają na bieżące okoliczności. Wszak w firmach pracują najlepsi specjaliści.
  • W Poznaniu i okolicach jednym z ostatnich najbardziej stałych i długotrwałych trendów było zjawisko polegające na „wyprowadzce” na przedmieścia. Właśnie w okolicznych gminach powstało najwięcej nowych domów z ogrodami. A skala tego zjawiska jest największa, porównując inne aglomeracje miejskie w Polsce.

Poznański rynek mocno się zróżnicował, a klienci zwykle zastanawiali się: „mieszkanie w granicach miasta czy przestronny dom poza jego granicami?”. Wielu wybrało opcję nr 2. Tak było przez ostatnie lata, a czas pandemii koronawirusa nie zahamował trendu. Wręcz przeciwnie, pozwolił na to, by po chwilowym wstrzymaniu się od decyzji, kolejni klienci ponownie postawili na przestrzeń domu z ogrodem. Jakie będą kształtować się preferencje klientów w najbliższym czasie, ale i dalszej przyszłości?

- Staramy się nie tylko odpowiadać na aktualne potrzeby klientów. Jako firma nowoczesna, kreujemy trendy. Nie każdy projekt deweloperski spełnia oczekiwania nabywców marzących o przestrzeni, spokojnym życiu we własnym domu. Analizując rynek mieszkaniowy, postanowiliśmy w naszych inwestycjach postawić na przestronne wnętrza. I to bez względu na to, czy myślimy o inwestycjach w granicach Poznania, czy też na jego obrzeżach. Przestrzeń to nowy trend i w tym kierunku zmierzamy. Dlatego w Rodzinnych Podolanach w Poznaniu proponujemy dwupoziomowe mieszkania szeregowe o powierzchni ponad 70 mkw., a w Nowym Gruszczynie domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni ponad 140 mkw. „Wybierzcie metraż optymalny dla Was.” – mówimy klientom odwiedzającym biuro sprzedaży, a taka myśl towarzyszy naszemu zespołowi projektowemu - podkreśla Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedstawicielka firmy Sky Investments opisuje dotychczasowe wyniki sprzedażowe. W ramach zakończonej inwestycji Rodzinne Komorniki deweloper sprzedał ponad 100 lokali w zabudowie szeregowej, o powierzchni 79 i 90 mkw. Z kolei w granicach miasta firma realizuje ostatni etap Rodzinnych Podolan. Przy ul. Heleny Rzepeckiej łącznie będzie 99 domów i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Część z nich posiada ogródek, a reszta atrakcyjne tarasy na dachu. Ostatnie 4 lokale są w sprzedaży.

Jesienią ubiegłego roku Sky Investments zaprezentował premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Do oferty trafiły dwa typy domów, o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141 mkw. i B - 135,06 mkw. Dla zachowania równowagi, już niedługo do oferty trafi prestiżowy projekt domów w obrębie miasta Poznań, na Świerczewie.

- Zróżnicowanie oferty i wprowadzanie kolejnych lokali etapami pozwalają na to, by swoje miejsce do zamieszkania znalazły różne grupy odbiorców. Dzięki temu nie musimy jako deweloper w stu procentach stawiać na jedno z rozwiązań „Poznań czy przedmieścia”. Zwłaszcza, że mamy na rynku wiele zmiennych czynników. Dlatego planując strategię naszej firmy, zawsze chcemy odpowiedzieć na inne pytanie, mianowicie: „czy ta lokalizacja będzie komfortowa?”. Myślę, że to klucz, by klienci byli usatysfakcjonowani - podsumowuje przedstawicielka Sky Investments.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych