Michał Melaniuk: Planujemy wprowadzić na rynek 800 mieszkań

Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord opowiada o planowanych i realizowanych inwestycjach.

Autor: housemarket.pl 19 marca 2021 12:42

Michał Melaniuk wyjaśnia, że Cordia aktualnie ma w budowie cztery projekty w trzech różnych polskich miastach.

- W Warszawie realizujemy osiedla Horyzont Praga i Fantazja. To pierwsze będzie gotowe jeszcze w tym roku, budowa drugiego właśnie się rozpoczęła. W obu mamy jeszcze ok. 100 wolnych mieszkań. W Krakowie pracujemy natomiast nad osiedlem Jerozolimska, które powstaje na zielonym Podgórzu. Tu prace budowlane ruszyły w pierwszym tygodniu grudnia i potrwają do jesieni 2022 roku. Trwa także budowa naszego debiutanckiego osiedla w Gdańsku – Villa Jaśkowa Dolina. Na razie realizujemy pierwszy etap, w ramach którego w otulinie historycznego parku powstanie łącznie 5 budynków i 97 mieszkań. To dla nas bardzo ważny projekt, pierwszy, który realizujemy w ramach strategii ekspansji poza Warszawę i Kraków - mówi Michał Melaniuk.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ WIĘCEJ: NASZ CEL TO PIERWSZA DZIESIĄTKA 

Polnord natomiast rozpoczyna przekazywanie mieszkań klientom osiedla Wiktoria na warszawskim Wilanowie oraz kontynuuje budowę siostrzanego projektu Wioletta. Pod koniec ubiegłego roku deweloper wystartował z pracami budowlanymi ostatniego etapu osiedla Stacja Kazimierz na Woli, które realizuje wspólnie z partnerem, firmą Waryński Grupa Holdingowa.

Michał Melaniuk dodaje, że w 2021 Cordia będzie kontynuować ekspansję na nowe rynki.

- Już niedługo będziemy ogłaszać bardzo oczekiwaną premierę w Sopocie, a pod koniec roku będziemy startować z debiutanckim, wyjątkowym projektem w Poznaniu. Nie zapominamy przy tym o Warszawie i Krakowie, w których też pojawią się nowe projekty - w Krakowie jeszcze tej wiosny. Łącznie planujemy wprowadzić na rynek ponad 800 mieszkań - mówi Michał Melaniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych