Michał Witkowski, Lokum Deweloper: klienci kupują za gotówkę, często na wynajem

Obserwujemy ciągły wzrost zakupów mieszkań dokonywanych za gotówkę. Część tych transakcji stanowią mieszkania nabywane na własny użytek, m.in. dzięki międzypokoleniowemu transferowi kapitału. Znaczący udział w transakcjach gotówkowych mają zakupy inwestycyjne - powiedział Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper.

Autor: housemarket.pl 30 listopada 2021 09:11

Jak mówi Michał Witkowski dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper na rynku zauważalne jest duże zainteresowanie zakupami inwestycyjnym mieszkań klientów indywidualnych. W jego opinii, jest to nie tyle ratunkowe, ale bardzo rozsądne rozwiązanie biorąc pod uwagę stały wzrost wartości mieszkań na przestrzeni lat.

- Klienci, dla których ważna jest stopa zwrotu z inwestycji i skuteczna ochrona wartości swojego kapitału przy jednoczesnym ograniczonym ryzyku są istotną grupą wśród nabywców mieszkań. Dla klientów charakteryzujących się takim podejściem, bardzo atrakcyjne są inwestycje o podwyższonym standardzie wykonania, ponieważ ich wartość rośnie mocniej, szczególnie w ujęciu średnio i długoterminowym - mówi Michał Witkowski. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje że, korzyści płynące z tej formy inwestowania kapitału są na tyle znaczące, że zdarzają się transakcje nabycia więcej niż jednego mieszkania. Zakupy pakietowe dotyczą zarówno podmiotów gospodarczych, jak i klientów indywidualnych.

- Udział klientów inwestycyjnych zależy od typu i przeznaczenia osiedla, jego położenia oraz ceny za mkw. Niezależnie od formy finansowania zakupu, obserwujemy wzrost udziału klientów inwestycyjnych. Ma on charakter trwały i silne ekonomiczne podstawy, które na przestrzeni lat potwierdziły, że mieszkania są właściwym kierunkiem lokowania kapitału - mówi Michał Witkowski. 

Źródło: wypowiedz dla dompress.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych