Miejski dom, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością

Mariaż tradycji z nowoczesnością to trudne architektoniczne wyzwanie. Jednak możliwe do realizacji. Oto jak ta sztuka udała się w jednym z londyńskich domów.

Autor: Najlepsze Domy 31 sierpnia 2016 12:11

Modernizując ten dom, którego korzenie sięgają lat pięćdziesiątych XX wieku, architekci postanowili połączyć nowoczesność z tradycją. Bryła domu, gzymsy, lukarny idealnie pasują do charakteru okolicy (prestiżowej dzielnicy Kensington). Dominują w niej tradycyjne, angielskie, miejskie domy dlatego z architektonicznego punktu widzenia nie wskazane było przebudowywanie, a jedynie odnowienie bryły domu. Nowoczesność króluje we wnętrzu Montrose Court.  

Otwarte przestrzenie kojarzą się bardziej z Kalifornią niż Londynem. I w tym tkwi właśnie sedno tego projektu. Umiejętne połączenie londyńskiego ducha lat pięćdziesiątych XX wieku z nowoczesnością rodem z USA. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jasne wnętrza, ocieplone jasnym i ciemnym drewnem, duże przeszklenia, otwarta przestrzeń, błyszcząca kuchnia, podwieszany sufit to cechy charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz. To wszystko tworzy jednak spójną całość z bryłą domu. 

Zapraszamy do galerii, w której prezentowana jest zarówno bryła, jak i wnętrza Montrose Court.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych