Mieszkańcy 69 proc. domostw w Słupsku wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym

Mieszkańcy Słupska z 69,09 proc. domostw wzięli udział w Narodowym Spisie Powszechnym do 20 września, wynika z danych przekazanych we wtorek przez urząd miejski. Dla tych, którzy jeszcze nie spełnili tego obowiązku, organizujemy tzw. Noc Spisową – podała rzeczniczka magistratu Monika Rapacewicz.

Autor: Pap 21 września 2021 13:33

Rzeczniczka zapowiedziała, że Noc Spisowa zorganizowana zostanie przez magistrat w budynku Urzędu Miejskiego w Słupsku (Pomorskie) przy pl. Zwycięstwa 3 w sobotę, 25 września. "Wychodzimy naprzeciw potrzebom słupszczan. Spisu z pomocą rachmistrza, urzędnika ratusza lub przy użyciu udostępnionego sprzętu w pokojach 5 i 6 można będzie dokonać w godz. 8-20" - poinformowała Rapacewicz.

Zaznaczyła, że do 20 września w Narodowym Spisie Powszechnym wzięli udział mieszkańcy Słupska z 22 tysięcy 793 mieszkań na 40 tysięcy 227, co daje 69,09 proc. spisanych domostw. "Dla porównania dla całej Polski procentowy udział zakończonych formularzy to 63,53 proc." - dodała.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rapacewicz jednocześnie podkreśliła, że każdy, kto nie chce czekać do soboty i ma możliwości techniczne może spisać się samodzielnie przez stronę https://spis.gov.pl. W Urzędzie Miejskim w Słupsku udostępnione zostało także Biuro Spisowe utworzone w pokoju nr 105 w godzinach pracy ratusza. Po informacje o samym spisie można też dzwonić pod nr tel. 693 390 111.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terytorium Polski. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych