Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego za darmo usuną azbest dzięki dotacji pozyskanej przez miasto

90 tys. zł przeznaczy Ostrów Wlkp. na usuwanie wyrobów zawierających azbest; zakwalifikowani do tegorocznego projektu mieszkańcy nic za to nie zapłacą – informuje na stronie internetowej ostrowski urząd.

Autor: PAP 09 stycznia 2022 09:13

Jak podkreślono w zamieszczonym komunikacie 63 tys. zł to kwota dofinansowania z Funduszu Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska w Poznaniu.

"Dzięki pozyskanemu wsparciu ostrowianie pozbędą się niebezpiecznych odpadów za darmo" - poinformował zastępca prezydenta Ostrowa Wlkp. Mikołaj Kostka.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Koncentracja ma się dokonać w formie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy („Wspólny Przedsiębiorca”) przez PG Dutch Holding I B.V. („PG Dutch”) oraz IRE-CEE LOGISTICS HOLDCO S.R.O. („Invesco”), tj. zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt) 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów.

PG Dutch oraz Invesco w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie centrum logistycznego, zamierzają utworzyć Wspólnego Przedsiębiorcę.

PG Dutch należy do grupy kapitałowej Panattoni („Grupa Panattoni”), która świadczy usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Jako zarządca obiektów, Grupa Panattoni świadczy również kompleksową obsługę administracyjną i operacyjną wynajętej powierzchni, w tym w zakresie prowadzenia rozliczeń mediów, zapewnienia sprawności urządzeń technicznych jak i profesjonalnego wyglądu magazynów. Grupa Panattoni jest obecna również na rynku wynajmu powierzchni przemysłowych (magazynowych) w regionie Warszawy (województwo mazowieckie), w regionie Górnego Śląska (województwo śląskie), w regionie Wrocławia (województwo dolnośląskie) oraz w regionie Polski Wschodniej.

Invesco jest spółką holdingową należącą do grupy kapitałowej kontrolowanej ostatecznie przez Invesco Ltd („Grupa Invesco”). Grupa Invesco prowadzi działalność globalnie, głównie w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Invesco przede wszystkim identyfikuje oraz inwestuje w projekty dotyczące rynku nieruchomości oraz świadczy usługi w zakresie inwestycji, związane m.in. z rynkiem nieruchomości. W zakresie inwestycji w nieruchomości Grupa Invesco często współpracuje z osobami trzecimi, z którymi wspólnie finansuje określone projekty. W Polsce Grupa Invesco prowadzi działalność polegającą jedynie na świadczeniu usług doradztwa inwestycyjnego w zakresie rynku nieruchomości i zarządzania aktywami.

"W naszym mieście nadal funkcjonują budynki, które powstawały przy użyciu niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Będziemy namawiać mieszkańców, by się go pozbyć i unieszkodliwić" - zapowiedział Kostka.

Z programu będą mogły skorzystać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe i działkowcy.

Informacja o rozpoczęciu naboru zgłoszeń do programu pojawi się na stronie internetowej ostrowskiego magistratu.

Jednocześnie urząd przypomina, że do 31 stycznia "osoby fizyczne, niebędące przedsiębiorcami, posiadające nieruchomości na terenie Ostrowa Wlkp." muszą zawiadomić prezydenta o wykorzystywaniu wyrobów zawierających azbest".

Pozostałe podmioty informacje w tej sprawie kierują do marszałka województwa wielkopolskiego w Poznaniu.

"Informację należy przedkładać corocznie, także wtedy, gdy azbest został z terenu nieruchomości usunięty; celem jest usunięcie go z Bazy Azbestowej" - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych