Mieszkania dla absolwentów w Toruniu

Czworo kolejnych absolwentów toruńskich szkół wyższych dostało mieszkania od miasta. Miejski program Mieszkanie dla absolwenta funkcjonuje w Toruniu od 2015 r. Ma on na celu zatrzymanie w mieście absolwentów wyższych uczelni.

Autor: HouseMarket.pl 07 listopada 2016 11:13

Jak informuje toruński ratusz nabór wniosków trwa do 31 lipca każdego roku kalendarzowego. W obecnym roku wpłynęło dziewięć wniosków. Wszystkie mieszkania mieszczące się przy ul. Kopernika, Długiej, Fałata i Jaroczyńskiego są jednopokojowe lub dwupokojowe, mają od ponad 23 mkw. do ponad 44 mkw. powierzchni.

Zostały wyremontowane na zlecenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. Wnioski do programu Mieszkanie dla absolwenta weryfikuje pod względem formalnym Biuro Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Torunia, natomiast ocenę oraz wybór kandydatów przeprowadza siedmioosobowa komisja ds. realizacji programu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Umowy najmu lokali mieszkalnych z absolwentami w ramach programu są zawierane maksymalnie na pięć lat, jednak nie dłużej niż na czas trwania zatrudnienia. Potem, na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnych opinii, gmina będzie mogła zawrzeć umowy najmu na czas nieokreślony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych