Mieszkania do wynajęcia od TBS-u

Osoby, które szukają mieszkania w Szczecinie mogą ubiegać się o wynajęcie lokalu od Towarzystwa Budownictwa Społecznego Prawobrzeże. Na w Śródmieściu. Najem to atrakcyjna oferta dla osób, które nie posiadają zdolności kredytowej potrzebnej do zakupu własnego lokalu na rynku komercyjnym.

Autor: HouseMarket.pl 30 marca 2017 12:24

Lokale zlokalizowane są w kamienicach przy ulicach Śląskiej 51-54, oraz Obrońców Stalingradu 23. Do wynajęcia są mieszkania dwupokojowe i trzypokojowe. Ich powierzchnia jest zróżnicowana. Rozpoczyna się od 34, a kończy na 78 mkw.

Jak informuje szczeciński magistrat mieszkania są dostępne dla osób, które zdecydują się na wpłatę tzw. partycypacji. Jej koszt wynosi 1115,39 zł/mkw. w przypadku mieszkań położonych przy ul. Śląskiej, oraz 1266,74 zł/mkw.˛ jeżeli chodzi o lokale przy ul. Obrońców Stalingradu. Bardzo ważne jest to, że wkład ten objęty jest gwarancją zwrotu i w sytuacji, kiedy lokator zechce zakończyć najem mieszkania, otrzyma zwaloryzowaną kwotę wkładu własnego. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przyszły lokator przed zawarciem umowy najmu będzie musiał wpłacić kaucję zabezpieczającą w wysokości 12-krotności miesięcznego czynszu danego mieszkania. Kaucja ta podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z wynajmowania lokalu.  

Czynsz mieszkań TBS Prawobrzeże nie może przekraczać 4 proc. wartości odtworzeniowej lokalu, obliczanej według obowiązujących przepisów prawa. Obecnie stawka czynszu wynosi 13,68 zł/mkw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych