Mieszkania drogie jak nigdy. Deweloperzy budują mniej, ale kuszą bonusami

Rekordowe ceny i popyt przyduszony przez wysokie stopy procentowe przemeblowują rynek. Deweloperzy budują mniej i kuszą bonusami.

Autor: pap 10 sierpnia 2022 07:56

  • Od stycznia do czerwca deweloperzy w sześciu największych miastach w Polsce sprzedali 19 727 mieszkań.
  • Deweloperzy wkładają więcej wysiłku przy konstruowaniu oferty.
  • Od początku wakacji mieszkania można kupić z rabatem lub bonusem.  

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, od stycznia do czerwca na sześciu największych krajowych rynkach sprzedano 19 727 lokali. "To najsłabszy wynik od co najmniej 2015 r." - wynika z danych zebranych przez Tabelaofert.pl przy współpracy z REDNET Consulting, które publikuje dziennik.

Gazeta zwraca uwagę, że taka sytuacja sprawiła, że deweloperzy zostali zmuszeni do większego wysiłku przy konstruowaniu oferty. "Efekt: od początku wakacji mieszkanie można kupić z rabatem lub bonusem" - wyjaśnia gazeta.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

"W Robyg ceny spadły o 5 proc. Poza tym firma wprowadziła korzystniejszy dla klientów harmonogram rozliczeń - 80 proc. ceny klient płaci dopiero po zakończeniu budowy" - wskazuje dziennik.

"Archicom obniżył ceny wybranych lokali o 43 tys. zł, poza tym oferuje voucher o wartości do 13 tys. na wykończenie mieszkania lub do 7 tys. zł na urządzenia systemu automatyki domowej pozwalające zdalnie zarządzać urządzeniami" - wylicza dalej gazeta. I dodaje, że Grupa Start kusi natomiast rabatem 500 zł za 1 m kw. mieszkania w Krakowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych