Mieszkania dwupoziomowe na topie? W tych inwestycjach można je znaleźć

W ofercie deweloperów można spotkać mieszkania dwupoziomowe lub z antresolami. Sprawdźcie w których nowych projektach i za ile można je zakupić.

Autor: housemarket.pl 12 listopada 2019 08:36

Mieszkania dwupoziomowe lub z antresolą oferuje Develia (dawniej LC Corp). Dwupoziomowe lokale są dostępne w krakowskiej inwestycji Słoneczne Miasteczko, we Wrocławiu w projekcie Między Parkami, Małe Wojszyce i Nowa Racławicka oraz w Osiedlu Świętokrzyska Park w Gdańsku. Ich powierzchnia waha się od 47 do 120 mkw., a ceny w zależności od metrażu, czy lokalizacji mieszczą się w przedziale od 294 tys. zł do 790 tys. zł. Mirosław Kujawski, członek zarządu Develia przyznaje, że tego typu oferta, a szczególnie mieszkania dwupoziomowe z tarasami, cieszą się popularnością.

- Klienci interesują się tego typu mieszkaniami, przede wszystkim z uwagi na dużą powierzchnię tarasów oraz kameralne usytuowanie na ostatnich piętrach, często w inwestycjach o niskiej zabudowie. Stanowią one ciekawą alternatywę dla domów szeregowych - mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu Develia. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W Atal tego typu mieszkania stanowią niewielką część oferty. Aktualnie dwupoziomowe lokale są dostępne w sprzedaży we wrocławskiej inwestycji Nowe Miasto Jagodno, która powstaje w Krzykach. W sprzedaży są zarówno lokale liczące niespełna 50 mkw., jak i takie o powierzchni przekraczającej 100 mkw. Ceny dwupoziomowych mieszkań w tej inwestycji zaczynają się od 6 300 zł za mkw brutto.
W warszawskiej ofercie, w inwestycji Nowa Grochowska, Atal oferuje natomiast mieszkania z dwupoziomowymi tarasami.

Aria Development, oferuje mieszkania z antresolami w Osiedlu Łomianki. W pierwszym, realizowanym obecnie etapie inwestycji dostępnych jest 14 mieszkań tego typu o powierzchni od 53 mkw do 102 mkw. Ich ceny zaczynają się od 5 400 zł za mkw.

- W kolejnym etapie projektu, w którym rozpoczęcie sprzedaży i budowę planujemy na koniec br., zaoferujemy 24 lokale z antresolami. Wszystkie mieszkania będą miały kilkunastometrowe tarasy, dobre doświetlenie oraz duże okna. Kończymy aktualnie stan surowy zamknięty I etapu, a przekazanie kluczy planowane jest na sierpień 2020 roku - powiedział Wojciech Chotkowski, prezes zarządu Aria Development.

J.W. Construction Holding aktualnie ma jedno gotowe do odbioru mieszkanie dwupoziomowe, dostępne w warszawskiej inwestycji Bliska Wola. Apartament liczy 180 mkw powierzchni i posiada dostęp do tarasu. 

Mieszkań dwupoziomowych nie brakuje w ofercie Ronson Development. W warszawskiej inwestycji Tulip Wilanów duża część lokali będzie posiadała dostęp do antresoli, a dzięki niej także salon o wysokości 5 metrów. Powierzchnia takich mieszkań zaczyna się od 60 mkw., a ceny w tym projekcie zaczynają się od 532 tys. zł.

Matexi Polska rezygnuje z budowy lokali, które liczą więcej niż jeden poziom. Jak mówi Monika Perekitko, członek zarządu Matexi Polska tego typu projekty się nie sprzedają.

- Staramy się unikać projektowania tego typu mieszkań w naszych inwestycjach. Pojedyncze lokale na przykład w projektach premium mogą być oczywiście atrakcyjne dla nabywców, choć często istnieje także możliwość połączenia dwóch mieszkań. Z założenia jednak tego typu lokale nie znajdują się w naszej, standardowej ofercie, ponieważ cieszą się raczej niewielkim zainteresowaniem klientów - wynika z obserwacji Moniki Perekitko,

Dekpol lokale z antresolą posiada m.in. w osiedlu Pastelowe, które zlokalizowane jest w dzielnicy Łostowice w Gdańsku. Mieszkania o powierzchni ponad 101 mkw. można kupić tu w kwocie 533,5 tys. zł, a nieco większe, o powierzchni 105 mkw. dostępne są w cenie 552 tys. zł brutto. W tej inwestycji deweloper oferuje także mniejsze mieszkania w układzie dwupoziomowym. Cena lokalu o powierzchni 61 mkw. wynosi 361,5 tys. zł. Dekpol tego typu lokale zaprojektował również w osiedlu Foresta realizowanym w Gdańsku przy ulicy Myśliwskiej. Za 120 metrowe lokum trzeba zapłacić 980,5 tys. zł brutto, a mieszkanie o powierzchni 104 mkw. wycenione zostało na 852 tys. zł. Również w tej inwestycji dostępne są mniejsze lokale dwupoziomowe.

Źródło: wypowiedzi dla Dompress

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych