Mieszkania na wynajem w nieużytkach - to kierunek nieunikniony

Problematyczna sytuacja z dostępem do gruntów, przeciągające się procedury w zakresie pozwoleń na budowę sprawiają że inwestorzy zainteresowani sektorem PRS szukają alternatywnych możliwości. Rozwiązaniem mogą być budynki, które dawniej pełniły funkcję biurową lub hotelową - mówi Michał Sapota, prezes HRE Investment.

Autor: housemarket.pl 07 września 2021 09:04

Grunty komercyjne nie spełniają warunków technicznych stawianych inwestycjom mieszkaniowym - mówi Michał Sapota, pytany o to dlaczego pod inwestycje PRS nie wykorzystuje się gruntów komercyjnych. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że na rynku można zaobserwować rozdźwięk między rzeczywistością, a przepisami jakie obowiązują.  Brakuje atrakcyjnych gruntów pod inwestycje mieszkaniowe bywa więc, że deweloperzy decydują się na realizację projektów na gruntach komercyjnych. Mogą to być np. mikroapartamenty, które nierzadko nie spełniają wymogów pod względem minimalnej  powierzchni przewidzianej na mieszkańca.

Pytany o to, czy przebudowa i modernizacja budynków już istniejących to dobry kierunek dla sektora PRS mówi, że jest to kierunek nieunikniony. Mieszkania na wynajem mogą powstawać np. w dawnych budynkach biurowych czy hotelowych, a nawet kamienicach. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych