Mieszkania Plus w Radomiu gotowe za rok. Zawisła wiecha

Niespełna rok od rozpoczęcia budowy na osiedlu powstającym przy ul. Tytoniowej w Radomiu zawisła wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły już swoją docelową wysokości.

Autor: Housemarket.pl 23 listopada 2020 11:25

-  Mieszkania będą gotowe w październiku 2021 roku – mówił Wojciech Caruk, prezes spółki PFR Nieruchomości, realizującej rynkową część rządowego programu mieszkaniowego.

Radomska inwestycja to dwa siedmiokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 124 mieszkania. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 60 proc. stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni blisko 60 mkw. Architekci – czyli warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w kontekst architektoniczny, gdyż po drugiej stronie ulicy Tytoniowej znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce. Fragment jej finalnego kształtu widać już na jednym z bloków.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Budowa rozpoczęła się w grudniu 2019 roku. Teraz wieszamy wiechę – to jest bardzo ważny moment, czyli zakończenie konstrukcji, a nawet nieco bardziej zaawansowany etap, ponieważ na jednym z budynków jest już widoczna elewacja. Ta inwestycja osiągnęła już blisko 40 procent zawansowania. Pomimo pandemii prace przebiegają bardzo sprawnie dzięki ogromnemu wysiłkowi generalnego wykonawcy i inwestora zastępczego. Cieszę się, że ta inwestycja będzie dostępna dla radomian pod koniec przyszłego roku. Będą to mieszkania wykończone, gotowe do wprowadzenia – podkreślił Wojciech Caruk.

Osiedle przy Tytoniowej to wspólne przedsięwzięcie PFR Nieruchomości S.A. i radomskiego samorządu, który wskazał teren dla realizowanej inwestycji. Samorząd będzie pełnił aktywną rolę przy rekrutacji przyszłych najemców. To na nim spoczywa obowiązek opracowania społecznych kryteriów naboru, który zwykle rusza na pół roku przed zakończeniem inwestycji.

- Jesteśmy już gotowi, mamy projekt uchwały, którą w listopadzie skieruję pod obrady Rady Miejskiej. Chcę rozpocząć dyskusję nad kryteriami, które muszą spełnić radomianie, chcący zamieszkać w lokalu wybudowanym w ramach programu „Mieszkanie Plus”. Chcemy przede wszystkim premiować ludzi aktywnych, ludzi, którzy płacą podatki w Radomiu, jak również ludzi, którzy zawodowo chcą związać swoje losy z naszym miastem – zaznaczył Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Generalnym Wykonawcą inwestycji jest radomska firma Arbud, która pomimo trwającej pandemii prowadzi tę budowę zgodnie z przyjętym harmonogramem.

- Na początku pandemii mieliśmy problem z pracownikami, na szczęście generalny wykonawca w bardzo prężny sposób poradził sobie z tym problemem zapewniając nowe zasoby, nowych podwykonawców. Na początku pojawiania się w naszym kraju COVID 19 i obostrzeń większość pracowników z Ukrainy musiała opuścić nasz kraj, ale generalny wykonawca zapewnił kadrę polską i realizacja nie napotkała na większy problem w postaci opóźnień, dzięki czemu budowa przebiega zgodnie z założeniami terminowymi – przekonuje Paweł Gossa, prezes firmy Investcover, która pełni funkcję Inwestora Zastępczego

Radom jest drugim samorządem, w którym ruszyła budowa mieszkań w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych