Mieszkania Plus w Świdniku czekają na najemców

15 marca ruszył nabór do Mieszkań Plus, które powstają przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota” w Świdniku. Na najemców czeka 108 lokali. Nabór będzie miał charakter dwuetapowy. Wnioski można składać do 15 kwietnia 2021 roku.

Autor: housemarket.pl 15 marca 2021 13:40

Inwestycja w Świdniku to dwa czterokondygnacyjne bloki we wschodniej części miasta przy ul. Gen. S. Roweckiego „Grota”. Do dyspozycji przyszłych najemców jest 108 mieszkań – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Ich średni metraż wynosi około 50 mkw. Wszystkie mieszkania będą oferowane w standardzie podstawowym – z pomalowanymi ścianami, panelami podłogowymi, białym montażem, glazurą i terakotą w łazienkach i częściach kuchennych. Oznacza to, że wprowadzający się będą musieli jedynie urządzić kuchnię i wnieść do mieszkania meble. Inwestycja zostanie przekazana do najmu w czwartym kwartale 2021 roku.

W Świdniku - podobnie jak w innych lokalizacjach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego - nabór najemców składa się z dwóch etapów. Pierwszy to zebranie wniosków, które można wypełnić na stronie internetowej www.swidnik.mdr.pl. Należy to zrobić w ciągu miesiąca, czyli do 15 kwietnia. Następnie w ciągu 14 dni trzeba dostarczyć niezbędne dokumenty. Po zebraniu wniosków samorząd przygotuje listę aplikujących uszeregowanych w kolejności od największej do najmniejszej liczby uzyskanych punktów. Zgodnie z kryteriami pierwszeństwa, przyjętymi przez Radę Miasta Świdnik, na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, samotni rodzice, osoby poniżej 35. i powyżej 65. roku życia, posiadacze książeczek mieszkaniowych założonych przed październikiem 1990 roku. Jednak, o mieszkanie w Świdniku może ubiegać się każdy, nawet osoby, które nie spełniają żadnego spośród tzw. kryteriów społecznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Druga część naboru, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości, polega na zweryfikowaniu tzw. zdolności czynszowej – czyli czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowe dochody np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor.

- To niezwykle miły moment, w którym zamykamy pewien etap. Moment, w którym podpisywaliśmy umowę nie jest tak odległy od tego, kiedy rozpoczynamy nabór. Miasto określiło kryteria i cieszę się, że preferencje otrzymają m.in. rodziny. Kryteria wybrane przez samorząd zapewnią tu miks społeczny. Dla mnie to tyle ważny moment, ponieważ to jedna z kilkunastu inwestycji, które rozpoczynałem będąc wiceministrem inwestycji i rozwoju, a dzisiaj kończą się takimi wydarzeniami jak rozpoczęcie naboru czy finalizacja prac budowlanych. Ponadto jest to moje rodzinne miasto co podwójnie cieszy. A trzecią satysfakcję czuję patrząc na to jak dzięki tej inwestycji zmienia się część miasta Świdnika. Jak widać już powstają tu kolejne inwestycje - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.

- W południe wystartował nabór wniosków na 108 mieszkań. Tu w Świdniku współpraca z samorządem jest naprawdę modelowa. To miasto zaproponowało grunt, na którym rosną teraz te dwa 4-kondygnacyjne bloki. Mamy w swojej ofercie mieszkania od M1 do M4. Nabór potrwa do 15 kwietnia. Spodziewamy się, że na przełomie 3 i 4 kwartału 2021 roku uzyskamy pozwolenie na użytkowanie tej inwestycji i w 4 kwartale oddamy mieszkańcom pierwsze lokale - dodała Krystyna Wąchała Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych