Mieszkania w kamienicach coraz modniejsze

Mit przedwojennych, mieszczańskich kamienic, w których nadal mieszka spora część słupszczan, zaczął przyciągać. Nic więc dziwnego, że znaleźli się i nadal znajdują się chętni do ich budowania i kupowania – informuje serwis www.gp24.pl.

Autor: www.gp24.pl 02 grudnia 2016 13:21

Po 1989 roku w Słupsku pierwszą kamienicę przy ul. Kopernika zbudowała rodzina Pawlaków. Później Jacek Sadocha zbudował między innymi dwie kamienice przy ulicach Nowowiejskiej i Wileńskiej, a Krzysztof Markiewicz wzniósł kamienicę z mieszkaniami i lokalami użytkowymi przy ul. Konopnickiej. Inna kamienica-plomba została zbudowana przy ulicy Solskiego. Zajmuje tam teren po dawnej fabryce mebli.

Teraz trwają prace wykończeniowe przy dwóch kamienicach-plombach na ulicy Kopernika. Na wolnej działce przy ul. Kopernika 7 swoją kamienicę zbudował Bernard Kacperski, który jest już na etapie sprzedaży znajdujących się w niej mieszkań. Ceny sprzedaży były różne, w zależności od kondygnacji, ale średnio metr kwadratowy kosztował 3400 złotych. Kacperski sprzedał także lokale użytkowe, które wchodzą w skład tego budynku. Teraz rozpoczyna kolejną inwestycję po drugiej stronie ulicy, koło przystanku autobusowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z kolei przy ul. Kopernika 16 firma Proinvest właśnie kończy budowę kolejnej kamienicy na tej ulicy. Ona także zawiera lokale przeznaczone na cele mieszkaniowe i usługowe - informuje serwis www.gp24.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych