Mieszkania w sąsiedztwie natury: jak? gdzie? za ile?

Które projekty mieszkaniowe powstają przy parkach, lasach i nad wodą? Deweloperzy opowiadają o inwestycjach realizowanych w sąsiedztwie natury.

Autor: housemarket.pl 30 października 2021 12:50

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.

Bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych to jeden z podstawowych warunków, jakie muszą spełniać inwestycje realizowane przez Develię. Spójrzmy na przykład na nasze osiedla w Gdańsku – kompleks przy Alejach znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Millennium Gdańska. Z okien Baltea Aparatments można podziwiać największy park w Trójmieście, Park Reagana. Osiedle Marinus dzieli od Parku Brzeźnieńskiego im. J. J. Haffnera i plaży zaledwie kilkuminutowy spacer.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Naszą katowicką inwestycję Ceglana Park, której ponad połowę powierzchni stanowią tereny zielone dzieli od Parku im. T, Kościuszki tylko około 300 metrów. Osiedle na stołecznej Woli powstało w sąsiedztwie Parku Powstańców Warszawy. Nasz nowy, warszawski projekt - Aleje Praskie realizowany jest w odległości kilkuminutowego spaceru od jednego z najpiękniejszych miejskich parków, Parku Skaryszewskiego im. I. J. Paderewskiego. Nazwa wrocławskiego projektu - Między Parkami też jest nieprzypadkowa. We wszystkich tych inwestycjach oferujemy szeroki przekrój lokali o zróżnicowanych rozkładach i metrażach, od kawalerek po przestronne mieszkania wielopokojowe. Ich ceny różnią się w zależności od miasta i inwestycji. Najtańsze lokale można kupić w cenie od 7899 zł/mkw.

Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska

Wśród naszych inwestycji atrakcyjną lokalizacją wyróżnia się nasz premierowy, czwarty projekt w Poznaniu - VILDA Unique. Powstanie przy ulicy Niedziałkowskiego, blisko zabytkowego i niedawno zrewitalizowanego parku Drwęskich, a także parków Marcinkowskiego i Dąbrowskiego. W budynku znajdzie się tylko 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio o powierzchni od 29 mkw. oraz mieszkania dwu i trzypokojowe o metrażu od 34 mkw. do 62 mkw. Ceny mieszkań zaczynają się od 10 400 zł/mkw. Przykładowo kawalerka o powierzchni 29 mkw. kosztuje 374 200 zł a mieszkanie trzypokojowe o metrażu 55 mkw. jest w cenie 586 900 zł.

Nasza, premierowa inwestycja w Trójmieście - Żeromskiego 7 powstanie w Gdyni na wysokości drugiego basenu portowego. W zasięgu krótkiego spaceru znajduje się plaża miejska, w pobliżu są także parki i skwery. W tym projekcie wybudujemy 77 mieszkań wielkości od 25 mkw. do 101 mkw. Dostępnych jest 47 lokali. Przykładowo mieszkanie jednopokojowe o metrażu 26 mkw. kosztuje 627 000 zł, dwupokojowe o powierzchni 47 mkw. – 968 000 zł, a trzypokojowe o metrażu 52 mkw. – 1 245 500 zł.

Kolejną inwestycją w naszej ofercie, wyróżniającą się lokalizacją jest wrocławskie Le Vert, które swoją nazwę (z fr. „zielony”) wzięło od otaczających je licznych terenów zielonych. Znajduje się w bliskiej okolicy dwóch rzek - Odry i Ślęzy oraz Parku Pilczyckiego i Lasu Pilczyckiego. W odległości krótkiego spaceru jest także kąpielisko z kompleksem do uprawiania sportów wodnych. Wrocławski projekt to kameralny czteropiętrowy budynek, a w nim 83 mieszkania o powierzchni od 29 mkw. do 85 mkw. Średnia cena wynosi 9 030 zł/mkw. W tej chwili dostępne są 42 mieszkania. Przykładowo kawalerka o metrażu 38 mkw. kosztuje 388 600 zł, a trzypokojowe o powierzchni 52 mkw. – 460 000 zł.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych