Mieszkanie chronione powstało w Łodzi

Pięcioro pełnoletnich łodzian z niepełnosprawnościami zamieszka wkrótce w mieszkaniu chronionym ulokowanym na poddaszu zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Włókienniczej 3. Pieczę nad tym lokum sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi, jednocześnie poszukując lokatorów.

Autor: aw/UMŁ 20 sierpnia 2022 10:21

Mieszkanie chronione znajdujące się w kamienicy przy ul. Włókienniczej 3 ma 180 mkw. powierzchni, na którą składa się: pięć pokoi (po jednym dla każdego lokatora z niepełnosprawnością), pokój opiekuna, pokój dzienny z aneksem kuchennym i jadalnią, dwa pomieszczenia gospodarcze oraz pralnia. Lokum jest umeblowane i wyposażone w sprzęty oraz urządzenia umożliwiające i ułatwiające codzienne funkcjonowanie lokatorów, którzy wkrótce w nich zamieszkają.

Koszt powstania lokalu oraz jego wyposażenia jest wliczony w kwotę kompleksowej rewitalizacji całej kamienicy (6 mln zł). Operator lokum, Stowarzyszenie „POMOST”, otrzyma również jednorazowo z budżetu Miasta Łodzi 18 tys. zł na zakup dodatkowego, niezbędnego wyposażenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych