Mieszkanie małe, ale pełne zalet

Mieszkania w małych inwestycjach cieszą się relatywnie większym prestiżem niż te, które możemy znaleźć na dużych osiedlach. Często jest to związane z tym, że mają ciekawszą architekturę, są też starannie wykończone.

Autor: HouseMarket.pl 26 października 2016 12:43

Nie ma wątpliwości, że jeśli kupujemy mieszkanie zaraz po rozpoczęciu sprzedaży, szybciej zamieszkamy w tym, które będzie się mieścić w kameralnej inwestycji.

– Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie niewielkiego budynku, liczącego ok. 20-50 mieszkań, trwa szybciej niż w przypadku większego osiedla. Oczywiście ta zaleta ma znaczenie tylko w sytuacji, kiedy kupujemy swoje M w dopiero co otworzonej inwestycji. Warto to jednak wziąć pod uwagę, choćby z tego względu, że możemy się wtedy spodziewać lepszych cen – przekonuje Ryszard Banacki, rzecznik prasowy warszawskiego dewelopera Tynkbud1.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto mieszkania w małych inwestycjach cieszą się relatywnie większym prestiżem niż te, które możemy znaleźć na dużych osiedlach. Często jest to związane z tym, że mają ciekawszą architekturę, są też precyzyjnie, starannie wykończone.

Dobry sąsiad to znajomy sąsiad

Na małych osiedlach inaczej kształtują się także więzi sąsiedzkie. W momencie, kiedy liczy ono 20-30 lokali, jest duża szansa, że wszyscy będą się znać. To olbrzymia zaleta, nie tylko dlatego, że na pewno znajdziemy kogoś, kto nakarmi nam kota i podleje kwiatki, kiedy będziemy na urlopie.

– Małymi osiedlami często interesują się ci, którzy szukają dla siebie mieszkania docelowego. Oznacza to, że będą w nim mieszkać, a nie wynajmować czy też planować sprzedaż. Dzięki temu możemy spodziewać się, że wkrótce nasi sąsiedzi to będzie stała, rzadko zmieniająca się grupa – mówi rzecznik Tynkbud1.

Wynika z tego mnóstwo korzyści. Pierwszą i najważniejszą z nich jest poczucie bezpieczeństwa płynące z faktu, że otaczają nas ludzie, których znamy. Dodatkowo wśród takich lokatorów większe jest przywiązanie do ich miejsca na ziemi, przez co chętniej dbają o przestrzeń wspólną. Dzięki temu infrastruktura rzadziej wymaga naprawy, co zmniejsza koszty życia w takim miejscu i sprawia, że bez przeszkód możemy z niej korzystać. Wreszcie – wszystkie decyzje dotyczące wspólnoty, takie jak postawienie nowej ławeczki czy posadzenie drzewa, podejmowane są szybciej i sprawniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych