Mieszkanie na wynajem. Pewny sposób na zarabianie

W przypadku posiadania czterech ścian, dobrą i sprawdzoną metodą będzie ich wynajęcie. To bezpieczna opcja zapewnienia sobie stałego przychodu.

Autor: HouseMarket.pl 20 marca 2017 10:20

Właściciele mieszkań, którzy nabyli je przed laty i zdecydowali się je wynajmować, dzisiaj otwarcie mogą przyznać, że był to słuszny wybór. Szybki wzrost cen lokali pozwolił im na spory zarobek oraz na stały, comiesięczny przypływ gotówki. Jednak przed jakąkolwiek inwestycją, warto przeanalizować niektóre z kwestii i odpowiedzieć na kilka pytań.

Komu wynająć mieszkanie?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każdy poszukujący mieszkania zwraca uwagę na wiele aspektów, jak czynsz, lokalizacja czy standard wykończenia. Przy czym wszyscy mają swoje własne, specyficzne preferencje. Manager z korporacji nie będzie szukał wielopokojowego mieszkania. Wystarczy mu atrakcyjna lokalizacja, która umożliwi mu łatwy dojazd do centrum miasta i miejsce parkingowe. Studenci będą poszukiwać mieszkania dobrze skomunikowanego z uczelnią, gdzie każdy współlokator będzie miał oddzielne wejście do swojego pokoju, a kuchnia będzie wyposażona, np. w zmywarkę.

– Mieszkania, które oferujemy dopasowane są do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Osiedle na Bliskiej Woli, naszej flagowej inwestycji znajduje się blisko centrum, więc to odpowiednie miejsce dla tych, którzy lubią życie w mieście, a równocześnie chcą się czuć dobrze i komfortowo po powrocie z pracy  – dodaje Małgorzata Ostrowska, członek zarządu i dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction.

Dla rodzin z dziećmi wymarzonym miejscem do zamieszkania będzie Zielona Dolina.

– To urokliwy, zielony zakątek, z którego łatwo dojechać do Zalewu Zegrzyńskiego bądź okolic Narwi czy Bugu. W pobliżu znajdują się liczne sklepy, przychodnie i szkoły – komentuje Małgorzata Ostrowska. Nowe Tysiąclecie w Katowicach to również doskonała lokalizacja dla wszystkich szukających spokoju i kontaktu z naturą. Dużym atutem jest bliskość do centrum, znajdujący się niedaleko Park Śląski, a także ogród zoologiczny i wesołe miasteczko, które jest doskonałą atrakcją dla najmłodszych lokatorów.

O czym pamiętać przy wynajmie?

Mieszkanie warto ubezpieczyć od wydarzeń losowych, a od najemców pobrać zabezpieczenie w postaci zwrotnej kaucji – najlepiej w wysokości o jeden czynsz większej, niż określony w umowie okres wypowiedzenia. Pozwoli to zabezpieczyć fundusze na koszty ewentualnych napraw czy choćby rachunków za wodę i prąd. Nie zapominajmy również, że umowa obejmuje obie strony i jeśli w mieszkaniu wydarzy się poważna awaria, należy najemcom po prostu pomóc.

Zarabianie na wynajmie mieszkania jest określonym prawnie rodzajem działalności i w związku z tym podlega obciążeniom podatkowym. W zależności od naszej indywidualnej sytuacji można wybrać opodatkowanie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub od najmu prywatnego jako dodatkowego źródła dochodów oraz formę rozliczenia z fiskusem (ryczałt lub zasady ogólne).

Warto pamiętać, że obecnie, mieszkania zlokalizowane na osiedlach, z których jest dobry dostęp do głównych arterii komunikacyjnych i rozwijająca się infrastruktura, nie tylko łatwiej wynająć, ale również mogą zyskać z czasem na wartości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych