Mieszkanie od dewelopera. Dynamicznie rośnie zainteresowanie ofertą pakietów wykończeniowych

Coraz więcej deweloperów wraz ze sprzedażą mieszkań oferuje pakiety wykończeniowe. Korzystając z kompleksowej oferty klienci zyskują czas, pieniądze i gwarancję wykonanych prac, a co najważniejsze spokojną głowę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Najnowsze dane pokazują, że lokatorzy doceniają tę usługę, liczba sprzedanych pakietów, które Echo Investment oferuje wspólnie z Galerie Venis, wzrosła w ciągu roku o ponad 200 procent.

Autor: housemarket.pl 20 października 2021 11:05

Rok 2021 zostanie na długo w pamięci tych, którzy właśnie teraz odebrali swoje wymarzone mieszkanie i chcą je wykończyć lub zaplanowali generalny remont i zdecydowali, że temu wyzwaniu podołają samodzielnie. Okazało się, że wiąże się to z wysokimi kosztami i szeregiem wyrzeczeń oraz kompromisów. Pandemia i jej skutki w ogromnym stopniu wpłynęły na sytuację na rynku materiałów i usług wykończeniowych. Po pierwsze, po przerwaniu łańcuchów dostaw, pojawiły się kłopoty z dostępnością niektórych komponentów. W efekcie sytuacja wpłynęła na tempo powstawania produktów końcowych i pojawiły się kłopoty z dostępnością niektórych urządzeń. Podobnie wygląda w tym roku sytuacja z niektórymi materiałami. Okazuje się bowiem, że zamówienie drewnianego blatu lub drzwi w wymarzonym kolorze będzie możliwe, ale z dostawą za 6 miesięcy.

Co z transportem i ekipami do pracy?

Wyprodukowany lub pozyskany sprzęt trzeba jeszcze przetransportować do Polski. Tymczasem po ponownym uruchomieniu zagranicznych fabryk po pandemii, pojawiły się kłopoty z wydajnością transportu. Zaczęło brakować wolnych kontenerów do przewozu, zdarzały się sytuacje, że towar przewoził ten, kto za transport zadeklarował wyższą opłatę. Na to nałożyły się jeszcze rosnące ceny usług. Inflacja rośnie, presja na podnoszenie wynagrodzeń jest coraz silniejsza. W efekcie za pracę ekip wykończeniowych trzeba płacić coraz więcej, o ile uda się znaleźć wykwalifikowanych fachowców, na których można polegać. W niektórych przypadkach ceny usług, np. za położenie podłogi wzrosły blisko dwukrotnie w ciągu kilku miesięcy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poradzić sobie z wyzwaniami przy wykończeniu wnętrz?

Jeśli dopiero szukamy nowego mieszkania, warto wybrać takiego dewelopera, który ma w swojej ofercie pakiety wykończeniowe. Zwykle są to 3 lub więcej zróżnicowanych pakietów, w ramach których klient może wybierać spośród proponowanych materiałów i urządzeń, jak oświetlenie, może zdecydować się też na projekt i wykonanie zabudowy kuchennej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, lokator zyskuje profesjonalną opiekę projektanta, który pomoże zaaranżować wnętrza, doradzi przy wyborze materiałów wykończeniowych i skoordynuje cały proces prowadzenia prac.

- Echo Investment bacznie obserwuje trendy na rynku i nieustannie analizuje wymagania klientów. Obecnie widzimy dynamiczny wzrost zainteresowania ofertą pakietów wykończeniowych wprowadzonych już jakiś czas temu. Bazujemy na współpracy z wiarygodnym partnerem jakim są Galerie Venis, dzięki czemu nasi klienci otrzymują kompleksową usługę na najwyższym poziomie - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Największą zaletą tego rozwiązania jest tzw. „spokojna głowa”. Klient nie musi co chwilę odwiedzać sklepów, uzupełniać materiałów, tym wszystkim w jego imieniu zajmuje się dedykowany specjalista. Ważnym argumentem, przy tak szybko zmieniających się cenach materiałów jest gwarancja ceny po podpisaniu umowy. Od tego momentu to wykonawca – w tym wypadku Galerie Venis – bierze na siebie ewentualne zmiany cen. Klient zyskuje także gwarancję jakości i rękojmię, może więc w spokoju zająć się wybieraniem dodatków, które upiększą jego nowe mieszkanie.

Co wybierają klienci?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych