Mieszkanie Plus: co trzeci najemca Nowego Nikiszowca objęty dopłatami do czynszu

Blisko 700 złotych wynosi najwyższa miesięczna dopłata do czynszu najmu na Nowym Nikiszowcu. Katowickie osiedle to kolejna inwestycja spółki PFR Nieruchomości, której najemcy mogą korzystać z wsparcia w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Na Nowym Nikiszowcu dopłaty otrzymuje już niemal sto rodzin.

Autor: housemarket.pl 05 listopada 2021 12:19

  • Nowy Nikiszowiec to inwestycja zrealizowana przez PFR Nieruchomości w ramach programu Mieszkanie Plus. 
  • Mieszkańcy Katowic mają do dyspozycji 513 mieszkań objętych dopłatami do czynszów.
  • Nabór do mieszkań został uruchomiony w styczniu bieżącego roku i przebiegał dwuetapowo. 

Katowicki Nowy Nikiszowiec to 513 mieszkań, które powstały w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego realizowanej przez PFR Nieruchomości. Nabór do mieszkań został uruchomiony w styczniu bieżącego roku i przebiegał dwuetapowo. Pierwszą część - czyli zbieranie wniosków od osób zainteresowanych najmem i nadanie im tzw. punktów społecznych – przeprowadził katowicki samorząd. Następnie wnioskujący, którzy złożyli kompletne dokumenty zostali poddani weryfikacji finansowej. Konieczne było wykazanie dochodów pozwalających na rzetelne i terminowe regulowanie opłat związanych z najmem mieszkania oraz brak przeterminowanych zobowiązań w BIG Infomonitorze. Po przeprowadzeniu niezbędnych procedur, wraz z początkiem sierpnia rozpoczęto proces zawierania umów najmu.

CZYTAJ TEŻ: RUSZA NABÓR DO MIESZKAŃ PLUS W NOWYM TARGU 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki ścisłej współpracy z katowickim samorządem przy naborze najemców, osiedle zostało objęte programem dopłat do czynszu, które finansuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Są one przyznawane na 15 lat najemcom, którzy spełniają kryteria finansowe.

- Każda osoba, która zawrze umowę najmu w zarządzanej przez naszą spółkę inwestycji może ubiegać się o dopłaty do czynszu. Nowy Nikiszowiec jest dobrym przykładem tego jak atrakcyjna jest ta oferta. Najwyższa dopłata w Katowicach to blisko 700 złotych, najniższa to prawie 200 – wszystko zależy do sytuacji finansowej najemcy. Obecnie ze wsparcia korzystają już 94 gospodarstwa domowe, ale jestem przekonana, że ta liczba będzie wciąż rosła. W naszej pierwszej inwestycji w Białej Podlaskiej, comiesięczne dopłaty otrzymuje niemal 90 procent najemców – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Biała Podlaska, Wałbrzych, Gdynia, Katowice, Świdnik i Dębica to lokalizacje inwestycji spółki PFR Nieruchomości, których najemcy mogą ubiegać się o dopłatę w ramach programu „Mieszkanie na Start.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości powstało 1977 mieszkań m.in. w takich miastach jak Katowice, Świdnik czy Jarocin, a kolejne pond 2,5 tysiąca jest w budowie.

W naborach do mieszkań, które uruchomiła spółka PFR Nieruchomości w 2021 roku wpłynęło do tej pory około 12 tysięcy wniosków na blisko 2 tysiące mieszkań, co oznacza średnio sześciu chętnych na jeden lokal.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych