Mieszkanie Plus dostanie trzy tysiące działek

Agencja Nieruchomości Rolnych może przekazać na program Mieszkanie Plus 3 tys. działek położonych w całej Polsce o łącznej powierzchni 5,6 tys. hektarów.

Autor: PAP 14 listopada 2016 13:51

Według rzecznika Agencji Nieruchomości Rolnych Witolda Strobla, agencja przygotowała już wykaz gruntów Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa, które mogą zostać wykorzystane do realizacji tego programu. Lista ta obejmuje ok. 3 tys. działek geodezyjnych o łącznej powierzchni ok. 5,6 tys. ha. W opinii ANR nieruchomości te są najbardziej przydatne do realizacji programu mieszkaniowego m.in. ze względu na położenie w granicach administracyjnych miast, miejscowości gminnych czy też w pobliżu osiedli mieszkaniowych.

Nieruchomości ujęte w wykazie objęte są miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, bądź też zostały uznane jako możliwe do wykorzystania na potrzeby NPM.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rzecznik poinformował, że w obecnym stanie prawnym agencja nie ma podstaw do przekazania gruntów przeznaczonych na cele budownictwa mieszkaniowego. Zaznaczył jednak, że co roku grunty należące do Skarbu Państwa są przekazywane przez agencję nieodpłatnie gminom na realizację celów własnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych