Mieszkanie Plus. Szykuje się zakup materiałów budowlanych

BGK Nieruchomości tworzy komórkę organizacyjną, która będzie odpowiedzialna za koordynację robót budowlanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Spółka planuje też zakup dużych wolumenów materiałów budowlanych.

wnp.pl

Autor: PTWP - WNP.pl 23 listopada 2016 13:02

Jak przekazał Zespół Komunikacji BGK Nieruchomości, w ramach filaru komercyjnego programu Mieszkanie Plus projekty pilotażowe realizowane są przez spółki celowe finansowane przez fundusz inwestycyjny, którego aktywami zarządza lub będzie zarządzał BGK Nieruchomości.

– W jego strukturach tworzona jest komórka organizacyjna odpowiedzialna za planowanie, koordynację i nadzór nad realizacją inwestycji budowlanych, obejmującą m.in. projektowanie, uzyskanie stosownych pozwoleń, realizację prac budowlanych i wykończeniowych oraz odbiory – wskazano. Dodano, że kontraktowanie poszczególnych prac będzie się odbywać w warunkach konkurencyjnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– BGK Nieruchomości dąży do optymalizacji ceny na każdym etapie realizacji inwestycji i w związku z tym planowany jest zakup dużych wolumenów materiałów niezbędnych do realizacji inwestycji, aby osiągnąć ten cel – wyjaśniono.

Przetargi mają być organizowane zgodnie z regulaminem zakupów obowiązującym w spółce. – BGKN nie dysponuje środkami publicznymi, dlatego nie podlega pod Prawo zamówień publicznych. Dążymy do zachowania transparentności i warunków konkurencyjnych w prowadzonych postępowaniach zakupowych, dlatego w wewnętrznych regulacjach uwzględniamy zasady PZP – podkreślono.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych